Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Zdravím všechny,

několikrát jsem v minulosti pohnojil trávník Travinem. Naposledy letos nedávno. Trávník jsem letos od té doby ještě nesekal. Bohužel jsem netušil, že herbicidy, které hnojivo obsahuje, může nadělat tolik škody. 

Celé jsem to zjistil tak, že mi nešla rajčata a tady na fóru jsem se dozvěděl, že je to právě kvůli tomu herbicidu, který mám nejspíč z posekané trávy v kompostové zemině. Měl bych proto na vás několik dotazů.

Můžu dát "poškozenou" zeminu z květináče do kompostu, z kterého budu používat zeminu za 2 roky?

Jak mám postupovat s posekanou trávou? Předpokládám, že tuto první, kterou budu právě sekat, je potřeba dát pryč. A jak postupovat potom?

Jak mám pokračovat s kompostem, který mám z loňska a kde nejspíš zbytky herbicidu v tuto chvíli jsou. Za normálních okolností bych tuto zeminu začal využívat příští jro.

Jak je to se škodlivostí produktů vypěstovaných v této půdě? Jsou škodlivé nebo pokud už tam něco vyroste, tak to není tak hrozné? Případně je to potenciálně škodlivější než zelenina a ovoce ze supermarketu?

A poslední dotaz, jestli je ještě něco na této situaci nebezpečné, a to zejména pro děti (10 a 14 let).

Michal

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 11 a číslo 18.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika