Jiřiny nekvetou



host - 178.50 (?) 
7.9.2015 10:04, zobrazeno: 7289x

Na jaře jsem dostala bednu pěkných velkých hlíz. Jeden keř mi už dlouho kvete, i když bídně, ale další zatím ne. V létě jsem je trochu zalévala. Je na ně ještě čas nebo byly hlízy špatné? Nebo jim uškodilo sucho a malá zálivka?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 61.125 (?), 7.9.2015 10:24

Dobrý den, jiřiny by Vám měly kvést všechny, vždyť je za chvíli podzim! Já jiřiny zalévám denně, občas přihnojím a kvetou krásně. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 32.136 (?), 7.9.2015 10:44

Odkud jste? Já ač se píšu "z Brna" mám zahradu u chalupy na východním úpatí Vysočiny, a tam bylo letos skutečně mimořádné sucho. Všechny červnové a červencové srážky, které šly buď přes Čechy, nebo přes východní Moravu, nás minuly. Jiřiny tam nekvetou skoro nikomu anebo kvetou málo, celé rostliny jsou málo vzrostlé - nedomrlé, a to i tam, kde je pilně zalévali (což jsem sledovala na vycházkách se psem).

Jiřiny imho potřebují občas pořádný deštík, jinak nejsou k ničemu. Jsem zvědavá, jak budou vypadat hlízy, až je vykopu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.50 (?), 7.9.2015 10:58

Jsem od Tábora, začátek středočeské pahorkatiny, nadm.výška 500m. Srážek tu bývá dost. Letos ne. Asi byl záhon málo vyhnojený a měla jsem je víc zalévat. Myslím, že letos z nich už nic nebude. Brzy přijdou mrazíky a to je konec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 7.9.2015 11:53

Jsem taky od Tábora, vody bylo málo, některé jiřinky začaly nakvétat až na konci srpna. Ten kdo sázel časně, chytil jarní vláhu a též zaléval, měl větší úspěchy. Květnová výsadba bez zalití též dlouho ležela v zemi než vylezla. No a jestli nepadne mráz teď okolo svátku Marie, budou mít čas na to aby se ještě ukázaly. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.2 (?), 7.9.2015 17:54

všem doporučuji prohlednout jirinky a podivat se na to, zda-li tam nemate svilusku, diky suchu se ji naramne darilo, spodni listy mohou i zasychat a suchem to byt uplne nemuselo, takze pozor!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 25.2 (?), 17.9.2015 19:58

Mohu se pouze domnívat. Nepíšete, jak vám jiřinky rostou (ne kvetou), v podstatě opravdu nejde o velikost hlíz, ale o klíče jež z hlíz vyrážejí a tvoří vlastní rostlinu. U hlíz na rozdíl od řízků, v počátku není rozhodná zálivka, při startu nedostatek vláhy rostliny kompenzují vodní zásobou právě z hlíz.Vydatněji by se mělo zalévat až při tvorbě poupat, ale vždy k patě keře. Ale i tak jiřinky bez zálivky dokáží vydržet i týden až čtrnáct dní. Rozhodně nemusíte věšet hlavu, jiřinky dokáží kvést do prvních mrazíků, i když v tom případě se musí hned vyrýt a uložit do bezmraze místnosti. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika