Je možné přesadit starší hotenzii?



host - 34.18 (?)
12.9.2011 22:05

zdravím...

Hortenzie se přesazuje zásadně po odkvětu a to pokud možno i s trochou původní hlínou okolo kořenů, které jsou velice hluboké a daly mi pěkně zabrat.Nic méně každý den zalívat a 1týdně hnojit kyselým ph, aby kvetly domodra, ať je to paráda v zahradě..taky jsem oddělila kousek stromečku z původní staré a jde mi skvěle.Mám jí zasazenou navolno směr na východ u plotu, kde fouká a je na plném slunci a daří se jí fakt skvěle.Okolo ní jsem obsypala muč.kůru, aby byla stále ve vlhku a úspěch je zaručen.Katka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 8.11 (?), 9.9.2010 0:08, zobrazeno: 5662x

Prosím o radu, jak postupovat při přesazování starší hortenzie a jaké stanoviště jí nejlépe vyhovuje. Dík Dana. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 34.18 (?), 12.9.2011 22:05

zdravím...

Hortenzie se přesazuje zásadně po odkvětu a to pokud možno i s trochou původní hlínou okolo kořenů, které jsou velice hluboké a daly mi pěkně zabrat.Nic méně každý den zalívat a 1týdně hnojit kyselým ph, aby kvetly domodra, ať je to paráda v zahradě..taky jsem oddělila kousek stromečku z původní staré a jde mi skvěle.Mám jí zasazenou navolno směr na východ u plotu, kde fouká a je na plném slunci a daří se jí fakt skvěle.Okolo ní jsem obsypala muč.kůru, aby byla stále ve vlhku a úspěch je zaručen.Katka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika