Canna nekvete



host - 41.195 (?) 
19.8.2018 11:09, zobrazeno: 2848x

Před třemi roky jsem dostala žlutou Cannu v hrnku, která krásně rozkvetla. Mám již delší dobu červené a oranžové, které každý rok kvetou, tak jsem hlízy přezimovala stejně, ale druhý rok vůbec nevykvetla a letos zase ne. Listy vyrostou nádherné, ale ani jeden květ. Nevím, jestli žlutá potřebuje jiné zacházení, ale zrovna ta žlutá byla nádherná a ji nechci vyhodit a doufám, že třeba příští rok... Prosím o radu jak na ni. Děkuji Jarmila

Canna
Canna
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 143.125 (?), 19.8.2018 21:27

Já mám 3 a všechny kvetou jak divé. Sázím každé dva roky do nové hlíny na balkonovky, zalévám pravidelně a každých 14 dní hnojím hnojivem na balkonovky (není to sice balkonovka, ale rozhodně jim to nevadí). No a hlavně jí dopřejte co nejvíce slunce. Moje jsou na slunci cca 8hodin denně. Jinak je mám v květináčích, protože nerostou tolik do výšky a jdou rychle do květu. Jinak na podzim je nechám uschnout, sestříhám je cca na 10cm a dám je do suchého sklepa, kde nemrzne. Občas zaleju, ale až když je hlína suchá. Tak v březnu je dám na světlo a začnu zalévat více. Žlutá určitě jiné zacházení nepotřebuje. Mám žlutou červenou a červenožlutou a všechny kvetou při stejných podmínkách. Takže hnojit+zalévat+slunce+radši v nádobě pokud chcete hodně květů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika