Zkušenosti s fíkovníkem



1vladka1 - (14) - 219.154 (?) 
6.2.2013 15:20, zobrazeno: 11032x

Dobrý den, máte prosím někdo zkušenosti s Fíkovníky ze zahradnictví Kruh? Za jak dlouho se mohu těšit na plody, pokud tedy vůbec nějaké budou? Rostlina je velká asi 20 cm.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 6.2.2013 16:22

Máme ho asi šest let, zatím neplodil... Loni jsme koupili fíkovníky v Přibicích, už byly i s malými plody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 120.27 (?), 31.12.2014 7:48

Sazenice z Přibic doporučuji, je to tam prozkoušené a pěstují je tam dlouhodobě venku a spousty plodů mají každý rok. Doporučuji tam v létě nebo na podzim zajet je to mazec. Pán je moc ochotný a poradí, je vidět, že tomu rozumí. Vypadá to tam jak někde v tropech. Mají i fotky na webu, ale musíte zadat nejdřív sklípek Mušov, pak až vám to nabídne informace o rostlinách. samostatné stránky bohužel nemají. Stojí to ale za to vidět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 80.194 (?), 6.2.2013 20:45

Normálně mi plodí fíky už za rok po nařízkování.Sice jich je kolem pěti, ale aspoň něco.Asi 2 metry vysoký měl loni 60.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 174.7 (?), 27.3.2013 12:55

Dobrý den, já mám fíkovník   ze zahrady Kruh už 5 let, je vysoký 2m a ještě mi nerodil, asi se plodů nedočkám. V létě je na zahradě ve velikém květináči, na zimu je v bezmrazé místnosti, hnojím výluhem z koŇského hnoje 1:10, dělám mu, co mu na očích vidím a on nezaplodí a nezaplodí. Stejnou zkušenost mám i s kávovníkem, kdysi jem ho mělaq, plodil jako blázen, ale neměla jsem dost místa, musela jsem ho darovat. Teď jsme s e přestěhovali, místa mám dost a dost, ale nemohu sehnat rostliny, které by plodily, jako ty, co jsem měla dřív. Myslím si, že zahradníci moc nestojí o to, aby měl každý plodící rostliny, co by potom prodávali? A s Kruhem nemám dobré zkušenost, už mnohokrát jsem tam odtud měla rostliny, buď byly plné škůdců, nebo uhynuly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 120.76 (?), 3.4.2013 18:26

Dobrý den, tak jsem nakonec koupila v Přibicích a jsem spokojena. Měli plody i na některých dvaceticentimetrových. Ceny velmi slušné. Pán nám taky nedoporučoval nakupovat jinde než u pěstitelů, kteří je pěstují u nás. (jejich rodina je pěstuje úspěšně venku několik desítek let). Holanské nebo podobné dovozové jsou podle něj k ničemu. Má na svých webových stránkách spoustu informací nashromážděných za celou dobu pěstování. Jeli jsme se tam podívat osobně a fakt nekecá :-) Má sice jen jednu odrůdu, ale prý jich vyzkoušel dost a pěstuje a množí jen tu nejlepší s ohledem na mrazuvzdornost a vysokou plodnost pro naše podmínky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 247.231 (?), 29.4.2013 16:01

Já dostala fíkovník asi před pěti lety od sousedky. Dala mi jen maličký kousek s kořínky a plodil hned druhý rok. Mám ho normálně celý rok venku, na zimu ho zakryji listím a když je listí hodně a opravdu hromada a zakryje celý fíkovník tak hned zjara po odkrytí jsou na něm mrňavé fíčky které brzy nabydou a uzrají. Nehnojím, vůbec se o něj nestarám. Vlastně ta rostlinka byla jen na zakrytí starého pařezu třešně. Ale roste nádherně a ještě plodí... no předčil očekávání. smiley

Fíkovník
Fíkovník
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 99.88 (?), 1.5.2013 20:17

Mám z Kruhu dva fíkovníky. Jeden venku, ten vždycky zmrzne a obrazí a nemá tím pádem nic.

Druhý v květináči zimuju ve sklepě a ten plodí pravidelně, ale těch plodů je spíš symbolicky (maximum je zatím 8).  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 34.41 (?), 1.8.2014 10:54

Dobrý den, mám fíkovník který jsem cca v červnu vysadil do volné půdy. Má nasazeno několik plodů cca 1 cm velkých - myslíte že stihnou letos dozrát a dorůst?  Pomůže případnému dozrání nechat třeba jen 2 ks.. místo 10ks?děkuji za rady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika