Zkušenosti s fíkovníkem



host - 99.88 (?)
1.5.2013 20:17

Mám z Kruhu dva fíkovníky. Jeden venku, ten vždycky zmrzne a obrazí a nemá tím pádem nic.

Druhý v květináči zimuju ve sklepě a ten plodí pravidelně, ale těch plodů je spíš symbolicky (maximum je zatím 8).  

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
1vladka1 - (14) - 219.154 (?), 6.2.2013 15:20, zobrazeno: 11036x

Dobrý den, máte prosím někdo zkušenosti s Fíkovníky ze zahradnictví Kruh? Za jak dlouho se mohu těšit na plody, pokud tedy vůbec nějaké budou? Rostlina je velká asi 20 cm.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 6.2.2013 16:22

Máme ho asi šest let, zatím neplodil... Loni jsme koupili fíkovníky v Přibicích, už byly i s malými plody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 120.27 (?), 31.12.2014 7:48

Sazenice z Přibic doporučuji, je to tam prozkoušené a pěstují je tam dlouhodobě venku a spousty plodů mají každý rok. Doporučuji tam v létě nebo na podzim zajet je to mazec. Pán je moc ochotný a poradí, je vidět, že tomu rozumí. Vypadá to tam jak někde v tropech. Mají i fotky na webu, ale musíte zadat nejdřív sklípek Mušov, pak až vám to nabídne informace o rostlinách. samostatné stránky bohužel nemají. Stojí to ale za to vidět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 80.194 (?), 6.2.2013 20:45

Normálně mi plodí fíky už za rok po nařízkování.Sice jich je kolem pěti, ale aspoň něco.Asi 2 metry vysoký měl loni 60.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 174.7 (?), 27.3.2013 12:55

Dobrý den, já mám fíkovník   ze zahrady Kruh už 5 let, je vysoký 2m a ještě mi nerodil, asi se plodů nedočkám. V létě je na zahradě ve velikém květináči, na zimu je v bezmrazé místnosti, hnojím výluhem z koŇského hnoje 1:10, dělám mu, co mu na očích vidím a on nezaplodí a nezaplodí. Stejnou zkušenost mám i s kávovníkem, kdysi jem ho mělaq, plodil jako blázen, ale neměla jsem dost místa, musela jsem ho darovat. Teď jsme s e přestěhovali, místa mám dost a dost, ale nemohu sehnat rostliny, které by plodily, jako ty, co jsem měla dřív. Myslím si, že zahradníci moc nestojí o to, aby měl každý plodící rostliny, co by potom prodávali? A s Kruhem nemám dobré zkušenost, už mnohokrát jsem tam odtud měla rostliny, buď byly plné škůdců, nebo uhynuly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 120.76 (?), 3.4.2013 18:26

Dobrý den, tak jsem nakonec koupila v Přibicích a jsem spokojena. Měli plody i na některých dvaceticentimetrových. Ceny velmi slušné. Pán nám taky nedoporučoval nakupovat jinde než u pěstitelů, kteří je pěstují u nás. (jejich rodina je pěstuje úspěšně venku několik desítek let). Holanské nebo podobné dovozové jsou podle něj k ničemu. Má na svých webových stránkách spoustu informací nashromážděných za celou dobu pěstování. Jeli jsme se tam podívat osobně a fakt nekecá :-) Má sice jen jednu odrůdu, ale prý jich vyzkoušel dost a pěstuje a množí jen tu nejlepší s ohledem na mrazuvzdornost a vysokou plodnost pro naše podmínky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 247.231 (?), 29.4.2013 16:01

Já dostala fíkovník asi před pěti lety od sousedky. Dala mi jen maličký kousek s kořínky a plodil hned druhý rok. Mám ho normálně celý rok venku, na zimu ho zakryji listím a když je listí hodně a opravdu hromada a zakryje celý fíkovník tak hned zjara po odkrytí jsou na něm mrňavé fíčky které brzy nabydou a uzrají. Nehnojím, vůbec se o něj nestarám. Vlastně ta rostlinka byla jen na zakrytí starého pařezu třešně. Ale roste nádherně a ještě plodí... no předčil očekávání. smiley

Fíkovník
Fíkovník
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 99.88 (?), 1.5.2013 20:17

Mám z Kruhu dva fíkovníky. Jeden venku, ten vždycky zmrzne a obrazí a nemá tím pádem nic.

Druhý v květináči zimuju ve sklepě a ten plodí pravidelně, ale těch plodů je spíš symbolicky (maximum je zatím 8).  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 34.41 (?), 1.8.2014 10:54

Dobrý den, mám fíkovník který jsem cca v červnu vysadil do volné půdy. Má nasazeno několik plodů cca 1 cm velkých - myslíte že stihnou letos dozrát a dorůst?  Pomůže případnému dozrání nechat třeba jen 2 ks.. místo 10ks?děkuji za rady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika