Olivovník



pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 129.207 (?)
24.3.2018 6:44

1x týdně (přes zimu spíš 1x za 14 dní) zalévám rostliny, co potřebují zálivku! Např. agáve, aloe přes zimu (5 měsíců) téměř vůbec, letos snad jen 1x.

Podívejte se, kde olivovníky rostou - tam přes léto neprší vůbec. Takže bych se inspiroval a zaléval max. tak 1x za měsíc.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Kkacaba - (1) - 33.181 (?), 24.3.2018 0:52, zobrazeno: 4317x

Dobrý den,

pěstuji doma asi 20 cm velký olivovník. Obávám se, že jsem ho přelila, začali schnout a opadávat lístky a chtěla bych vás požádat o radu, jak se k němu v tuto chvíli zachovat. Jistě ho nechávám vyschnout a přemýšlím, jestli je dobrý nápad ho přesadit - je, nebo je to pro něj spíše větší zátěž? Můžu udělat něco dalšího?

Nejsem vůbec zkušená pěstitelka a tak jsem se snažila najít informace o pěstování na internetu, ale nalezla jsem jen jeden článek. Nejdůležitější informace, jak často zalévat, je "málo", ale já nevím, co to málo znamená. Zalévám ho asi jednou týdně, je to v pořádku? Prý si řekne sám, kroucením listů, ale přijde mi, že ten můj je má zkroucené pořád, tak tím se asi řídit nemůžu.

Protože jsem moc informací o olivovnících nenašla, poradíte mi prosím rostlinu, která by byla olivovníku podobná a mohla bych brát rady ohledně pěstování z ní?

Předem děkuji za odpověd,

Kateřina

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 129.207 (?), 24.3.2018 6:44

1x týdně (přes zimu spíš 1x za 14 dní) zalévám rostliny, co potřebují zálivku! Např. agáve, aloe přes zimu (5 měsíců) téměř vůbec, letos snad jen 1x.

Podívejte se, kde olivovníky rostou - tam přes léto neprší vůbec. Takže bych se inspiroval a zaléval max. tak 1x za měsíc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 159.118 (?), 3.4.2018 22:19

Souhlasím. Mám olivovníků několik, v létě na balkóně, v zimě v nevytápěném pokoji. Je tam tak 12-15 stupňů, ideální by asi bylo ještě méně. Zalévám zhruba 1x za měsíc, ale jen velmi málo. Když zapomenu, lístky se opravdu kroutí, schnou a opadávají, ale to dělají v zimě stejně, jen trochu míň.

Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.2 (?), 4.4.2018 10:07

Ve Středomoří v zimě poměrně prší, v létě málo, ale olivovníky si sáhnou pro vodu hlubokými kořeny. V květináči je to trochu jinak. Zálivka obecně musí být přiměřená, aby se střídaly periody zavlažení a zavzdušnění substrátu. Olivovník je stálezelený, takže ani přes zimu nesmí zcela vyschnout. Osobně je nechávám venku dokud nezačnou teploty padat k -10st, pak jsou do sklepa či garáže a brzy na jaře z5 ven. Přes léto zalévám vydatně, ale nesmí přirozeně zůstat stát ve vodě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika