Muchovnik - kterou odrodu



Stránky: 1,  2,  3   
host - 129.11 (?) 
24.3.2010 19:47, zobrazeno: 42651x

mozte mi poradit ktora odroda z muchovnikov je najlepsia na konzumaciu, pestovanie pre plody.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 147.108 (?), 24.3.2010 19:56

Všechny jsou podobně nedobré.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ferum - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 123.74 (?), 24.3.2010 20:51
Já jsem byl naopak chutí muchovníku mile překvapen. Možná jste zkoušel okrasné, které jsou sice také jedlé, ale nejsou sladké ani šťavnaté. Původně jsem v zahradnictví koupil dva keříky bez udání odrůdy. Jejich plody mi tak zachutnaly (i dětem), že jsem pak v ekofarmě Bormato koupil další čtyři odrůdy. Pokud již letos zaplodí, vyberu chuťově nejlepší a pokusím se je namnožit. Vlastnosti odrůd najdete na stránkách ekofarmy Bormato. Pokud jich chcete kupovat více, dají se sehnat v různých zahradnictvích za lepší cenu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 25.3.2010 6:26

Řekl bych, že vzletné superlativy o chuti na stránkách prodejců jsou, mírně řečeno, hodně nadnesené. Mně to chutná jako černý jeřáb bez vlákniny. Podobně všechny v poslední době propagované super novinky ze všech koutů světa. Dají se pěstovat, dají se i jíst, ALE... Není nad klasiku z České kotliny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ferum - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 123.74 (?), 25.3.2010 16:44
Samozřejmě nemůžete srovnávat muchovník a borůvky z lesa. To je o něčem jiném. Ale například kanadské borůvky chuti muchovníku (podle mého) nedosahují, a spousta lidí je pěstuje. Každý má jinou chuť. Naštěstí. Stačí si zde přečíst názory například na odrůdy jablek nebo rajčat. Kdyby všem chutnalo to samé, stačila jedna odrůda. V létě není problém koupit plody muchovníku na tržišti i v některých obchodech. Ochutnejte a vyberte odrůdu dle chuti.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 183.242 (?), 25.3.2010 19:46
Ono taky docela záleží na lokalitě a podmínkách, ve kterých roste.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 99.194 (?), 26.3.2010 13:29

Já jsem si objednal z Bormata plody kvůli semenům, poslali mi odrůdy Smokie a Martin. Chuťově se mi zdál lepší Martin měl větší a štavnatější plody. Semena před týdnem začla klíčit a už jsou zasetá. Není nad to připravit si vlastní semena, kupovaná jsou na prd...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 26.3.2010 13:45

Máte záruku, že ze semene vyroste rostlina stejných vlastností a se stejnými plody?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 27.130 (?), 29.3.2010 8:56

Ne tuto záruku nemám, ale předpokládám, že většina bude velmi dobrá. Odrůdy muchovníku olšolistého se zas tak moc neliší. Vypěstoval jsem ze semen z různých zdrojů už mnoho rostlin a žádná neměla nechutné plody. Tedy mluvím jen o muchovniku olšolistém, podobný Muchovník kanadský není dobrý a mnozí si je pletou. Dobré jsou ještě A. cusickii (někde uváděn jako poddruh A. alnifolia), A. lamarcki a A. laevis.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.4 (?), 29.3.2010 17:25

Muchovník mne taky poměrně mile překvapil - loni byla první trochu větší úroda, plody velké, štavnaté, nepřišly mi výrazně horší nežli běžné borůvky. Sazenici jsem koupil v zahradnictví Kruh, přesnou odrůdu neznám. Zatím nevím, jak je to s náročností na vláhu, pokud je muchovník méně náročný nežli borůvky, bylo by to fajn.

Většinu novinek z drobného ovoce jsem časem zatratil a vykopal, pro muchovník to ale neplatí, možná výhledově vysadím další...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika