Klíčení semen



host - 213.166 (?) 
24.2.2013 15:28, zobrazeno: 5802x

Zdravím, chtěl bych se zeptat, zda li by se nenašel někdo, kdo by mi poradil jak klíčit semínka Perilly, chilly bhut jolokia, africké byliny sutherlandia, banánu dwarf cavendish, Guarana, Jiaogulan - ženšen pětilistý, meloun pepino... Nějaké návody jsem našel na internetu ale jsem trošku z toho pink floyd... Některé semínka mám dát do hlíny - poté přikrýt igelitem aby tam byla vlhkost... To si třeba myslím, že to určitě začne chytat plíseň dle mého nezkušeného názoru... Jinak začínám pěstovat prvně v životě :) Maximálně jsem vypěstoval nějaký ten cannabis, ale to bylo čistě ze zvědavosti :) Díky za každou radu do začátku...

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 24.2.2013 16:02

Kupodivu se semínka do hlíny dávají wink.  Takže - pokud máte originální balení, tak na něm bývá uvedeno, jak hluboko máte nasít semínka, pak tam bývá, že je máte zalít a udržovat vlhké. To se nejsnáze docílí tím, že nádobku něčím překryjete - igelit, potravinářská fólie, sklo. Nejjednodušší je pořídit si minipařeniště (prodává se v zahradnických potřebách), do něj umístit mističky s výsevy a zakrýt víkem, přebytečná vlhkost se vysráží na něm. Je dobré ošetřit zeminu proti půdním chorobám, prodává se přípravek Merpan, Previcur, Proplant. Po vzejití rostlin přepikýrovat, posléze přesadit... viz jiná vlákna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 166.5 (?), 2.3.2013 14:06

No takže jsem postupoval dle návodu a selského rozumu :) Jinak po týdnu od vysetí zatím ani jedno semeno se nechytlo a nevyklíčilo.(Perilla, Jiaogulan, chilli bhut jolokia, meloun pepino, Sutherlandia - africká bylina)Tablety Jiffy jsou stále vlhké, sem tam to trošku zaliju... Nevíte někdo, jak dlouho má klíčit takový banánovník či Guarana? O tom chilli jsem četl, že prostě musí být dobré semena, že klíčivost není nikdy 100%, takže ještě počkám pár dní a zopakuju celý postup s dalšíma semínkama.Díky moc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 2.3.2013 14:30

Banánovník klíčí 2-3 měsíce, co se jiffy týče tak mám špatné zkušenosti, přímo negativní, už nikdy více.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 213.166 (?), 2.3.2013 20:15
Takze bude lepsi kdyz dalsi varku seminek dam do hliny nez do jiffy tablet?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika