Fíkovník



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 44.120 (?) 
6.4.2008 13:39, zobrazeno: 348908x

Dobrý den.Vloni jsem dostala maličký fíkovník vypěstovaný ze semínka.Nyní má asi 1m a chci ho dát ven jen co se oteplí.Zajímalo by mne jestli bude vůbec někdy plodit.Slyšela jsem že to může trvat roky a nebo nebude plodit vůbec.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 71.232 (?), 7.4.2008 22:35

Nejjistejsi je sehnat si fikovnik, ktery je narizkovany z u nas plodici rostliny. Fikovniky se celkem snadno mnozi rizky, povedlo se to dokonce i me a to je uz co rict. Zkuste si najit informace, na netu jich je spoustu. Myslim, ze plodnost fikovniku vypestovaneho ze semene je ve hvezdach:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
fikovnik - (11) - 1.30 (?), 15.4.2012 8:21

S názorem mohu jen souhlasit.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 1.30 (?), 6.6.2012 23:16

Sazenice u nás pěstované odrůdy Brown turkey jsou levně v sekci inzeráty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 76.122 (?), 13.4.2008 18:23

Předpokládam že je to ze semínka ze sušených fíků z Turecka. Ten u nás plodit nebude, protože u nás nežije opylovač.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mirka Štroblová - (6) - 214.167 (?), 12.5.2008 12:31

Dobrý den, připojuji se k debatě, zajímalo by mě taky, kdy fíkovník plodí, asi před pěti lety jsem v zásilkovém zahradnictví, snad Kruh,  Laelia, to už nevím, mimo jiné objednala fíkovník. V prospektech byl zobrazen samozřejmě s plody, i v textu bylo psáno, že je roubovaný a tudíž bude plodit. Fíkovník už je vysoký přes 1,5 m ale květy  natož plody nikde. Možná, že dělám někde chybu nebo snad jej mám v nevhodných podmínkách? Je v zahradě na Rožmitálsku, cca 400 m n.m. Nejvíc mě  "bere vztek", když v místním květinářství mají sotva půl metru vysoké rostlinky, s nasazenými malými fíky... Prosím tedy má-li někdo k tomu nějakou zkušenost, napište. Děkuji, Mirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 76.122 (?), 12.5.2008 12:52

Na fíkovníku květy nečekejte, skoro nejsou vidět. Fík je vlastně zvětšené květenství obrácené naruby. Mam ho taky myslim z jednoho z nich, myslim že laelia, taky ještě neplodil doufam že letos bude. Roubovaný nebyl, měl dokonce mladý nevykrajovaný listy, takže asi množený ve zkumavce, těžko říct jakej to má vliv, rozhodně to neni obvyklý způsob množení fíků. Fíkovníky se neroubujou, fíkovník se množí tak že se uřízne větvička a nechá se zakořenit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 99.189 (?), 3.2.2009 9:42

Také mám fíkovník ze zahradnictví Kruh zakoupený loni na jaře a již během roku na něm bylo 5 fíků, ale asi mojí vinou nedozrály. Přes zimu tam zůstal jeden malý a teď už rychle dorůstá. Chystám se ho seříznout, aby to byl keř a ne jen jedna vytáhlá větev, tak snad se mi podaří řízek zakořenit...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?), 12.5.2008 20:03

Taky mi má dcera koupit v tomto zahradnictví fíkovník.¨Je z Olomouce a u nás (Ostravsko) nikde nejsou.Tak doufám že se někdy plodů dočkáme.V Chorvatsku mi moc chutnaly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?), 22.5.2008 14:40

Tak už ten vytoužený fíkovník mám doma.A ted uvažuji do jak velkého květináče ho přesadit.Vysoký je asi 50 cm a květináček je tak 12 cm.Časem asi skončí v plastovém sudu ale nevím jak teď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika