fíkovník



Stránky: 1,  2,  3   
host - 149.169 (?) 
9.3.2008 21:00, zobrazeno: 35014x

Prosím vás nevíte někdo, jestli vyroste fíkovník i ze semínka?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 158.51 (?), 11.3.2008 9:33

Dobry den,

jsem zahradnik zacatecnik, zakladam zahradu a shanim rady ;-)) v nasem zahradnim centru jsem objevila fikovnik - je to maly kerik cca 20cm s cca 5 vyhonama, na kterych jiz byly male fiky. Plody ale nebyly pekne zelene, spis trochu strupate. Rostlinky ale vypadaly dobre. (jak ma vubec vypadat zdrava rostlinka? ;-) Je vhodne zakoupit rostlinku, ktera ma jiz male plody? Pokud ano, mam je po vysazeni odloupnout, aby nevysilovaly rostlinu nebo je mohu ponechat? Kdy muzu vysazet ven (cca 200mnm, kryty dvur na J stranu). Jake jsou nejvhodnejsi odrudy?

Mockrat dekuji, Radka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 78.2 (?), 25.3.2008 21:05

Fíkovník snese asi bez většího poškození -12až-15°c starší jak 10let i víc.Vysadil bych tak kolem 15.5 protože byl ve vnitřku a jak sama píšete má plody pozor na sluníčko nechat v polostínu a pomalu přivykat slunci na podzim draslík na lepší vyzrátí dřeva a když bude víc jak-15°c a omrzne, ale znovu vyrazí na jaro dozrátí plodů už je na odrůdě nejlepší asi black turkey a nová geneticky upravená viollet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 207.92 (?), 11.3.2008 12:23

Ze semínka velmi pravděpodobně vyroste bez problémů, ale nejspíše bude mít typické (negativní) vlastnosti semenáčů (jako u jiných, hlavně ovocných a okrasných rostlin): nevyrovnanost potomstva, neznámá odolnost, neznámá kvalita případných plodů... Lepší je koupit nějakou osvědčenou odrůdu; o tom se tu již také vedla diskuse na tomto i jiných vláknech tohoto a jiných fór. Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 72.37 (?), 25.3.2008 22:38

Osvedcenych odrud pro nase klima je pomerne hodne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 114.123 (?), 13.4.2008 8:30

Určite nie z plodov dopestovaných v našich končinách. Opeľuje ho totiž zvláštna osička, ktorá u nás nežije. Aj väčšina pestovaných odrôd v produkčných výsadbách je pertenokarpická, takže sa asi rastliniek zo semienok nedočkáte. A keby aj, asi by sa im v strednej Európe nepáčilo. Rýchlejší a zaručenejší spôsob rozmnožovanie bude vegetatívny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 90.219 (?), 9.10.2008 21:48

Mohu potvrdit, co je napsáno výše. Zasadil jsem před lety fíkovník vypěstovaný ze sušených fíků. Dnes je to 3 m keř. Při silnějších zimách zmrzá, ale vždy znovu obrazí z kořenů. Nasazuje drobné poldy, ale nikdy nedozrály. U nás chybí opylovač - vosička stehnatka. Keř je velmi dekorativní. Letos jsem si koupil i řízkovanec fíkovníku, který by měl u nás plodit. Již při koupi měl nasazeno několik fíků, ty zatím neustále rostou - uvidíme. Nevím, jestli jej mám příští rok zasadit do volné půdy, nebo do velké nádoby. Nerad bych o něj přišel.

Honza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Amazonka - (43) - 79.28 (?), 10.10.2008 0:12

Honzo, napiš, co to je za odrůdu a především kde bydlíš - kde chceš rostlinu sázet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 96.128 (?), 12.10.2008 20:35

Bydlím na Jižní Moravě, cca 20 km na jih od Brna. Co konkrétně jsem koupil za odrůdu fíkovníku to nevím, prodejce to sám nevěděl. Přidal jem i fotky.

HONZA

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
kajtman - (12) - 217.138 (?), 10.10.2008 21:15

Prečo si to chcete komplikovať.Semenáče-stromy vždy neskoro rodia.Ja čo pestujem, rozmnožujem niesú semenáče a rodia už druhým, tretím rokom

Bez názvu
Bez názvu
obrovské zrelé plody
obrovské zrelé plody
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika