čajovník



david.figs - (17) - 50.44 (?)
9.11.2008 14:33

Zdravím, před měsícem jsem si koupil 2 rostlinky čajovníku od pana Nermutě. Mám je u okna na severní straně v chladnu(cca 10°C) a zatím jsou v pohodě.Na jaře se chystám dát jeden čajovník ven do volné půdy, četl jsem že je mrazuvzdorný.

Má někdo zkušenosti?

Moc děkuji david.figs@seznam.cz

Čajovníky
Čajovníky
Čajovníky od Jirky Nermutě
Čajovníky od Jirky Nermutě
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
host - 243.189 (?), 9.7.2008 14:06
Dobrý den, Zkuste čajovník přesadit do zahradnického substrátu smíchaného s rašelinou v poměru 1:1, čajovník vyžaduje kyselou půdu, nebo zkuste dát do staré ponožky ze dvě hrsti rašeliny a ponožku s rašelinou ponořte na alespoň několik hodin do asi tří litrů vody, touto vodou pak zalévejte Váš čajovník a všechny kyselomilné rostliny. Přeji mnoho ůspěchů! Radim.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 187.62 (?), 10.7.2008 11:38

přesně tak, já používám trošku jiný recept, ale v podstatě je to to samé, moji poslední rostlinku jsem zachránil tím, že jí zalevám buď dešťovkou, nebo vodou z vodovodu ale tak, že do ní přidám vývar ze starého jehličí a nahnilých šípků (obojí je silně kyselé) takže takovýhle odvar relativně prokyselí i vodu z vodovodu s kterou se pak dá zalévat... někdo mi doporučoval přidávat do vody i ocet... ale u toho už nevím, nevím:)

hodně štěstí s pěstováním:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
david.figs - (17) - 50.44 (?), 9.11.2008 14:33

Zdravím, před měsícem jsem si koupil 2 rostlinky čajovníku od pana Nermutě. Mám je u okna na severní straně v chladnu(cca 10°C) a zatím jsou v pohodě.Na jaře se chystám dát jeden čajovník ven do volné půdy, četl jsem že je mrazuvzdorný.

Má někdo zkušenosti?

Moc děkuji david.figs@seznam.cz

Čajovníky
Čajovníky
Čajovníky od Jirky Nermutě
Čajovníky od Jirky Nermutě
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
LukአŠpenát - (10) - 41.2 (?), 9.12.2008 9:05

Zdravím pěstitele čajovníků. Před týdnem mi poštou přišli tři kousky. Přesadil jsem je do větších květináčů. Jako substrát jsem použil (dle rad) jen rašelinu. Jak jsem se dočetl v literatůře, rašelina je chudá na živiny.  S čeho budou čajovníky růst tedy nevím. Zde se píše, aby se nehnojilo. Doufám, že jsem jednal správně. Zalévám převařenou vodou s ponořenou rašelinovou ponožkou + díl odvaru ze starého jehličí. Na závěry je brzy, ale ta "jenom rašelina" mě trochu znepokojuje. Nezdá se mi, že by v číně rostli keříky v čisté rašelině. No jsem jen laik. Tak ať vám to roste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 187.62 (?), 25.12.2008 23:15

na přihnojení během vegetačního období.../tj. ne v zimě/ lze použít běžně dostupné hnojivo na citrusy :)

ať rostou!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
LiiB0R - (11) - 156.150 (?), 9.10.2009 14:52

Pokud máte klasický čínský čajovník tak ho dejte ven... přehodte přes něj přes zimu seno a přežije bez problému, v létě krásně přirůstá

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 249.248 (?), 24.1.2010 12:02

Zdravím, rozhodl jsem se po dlouhé úvaze pěstování zkusit, máte krom klasických rad a problémů, nějaké poznatky a zkušenosti? Předem díky Michal (Salanter@email.cz)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 191.35 (?), 24.1.2010 14:57

Já jsem si ho před několika dny objednal ze Zahradnictví Kruh. Došel vpořádku. Pro pěstování je důležitá zálivka dešťovou vodou /já používám destilovanou/ a jako substrát rašelina, protože nesnáší vápno. Asi by šel použít i substrát na azalky a rododendrony - snad by tak rychle nevysýchal, jako čistá rašelina. Rašelina taky neobsahuje skoro žádné živiny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 26.1.2010 21:13

take chci vyzkouset pestovani cajovniku, budu ho pestovat stejne jako pokojovku kamélii, je to stejný rod-tedy vysadit do substrátu pro ronďáky, zalévat měkkou vodou a prezimovat pri 0- -1st, to me kamelii moc vyhovuje takze si myslim, ze uspechem bude hl.chladne prezimovani...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 97.6 (?), 1.12.2010 20:17

Dobrý den, pořídila jsem si dvě rostlinky čajovníku, které nemají ani 1Ocm. Proto bych se chtěla zeptat, jak je zimovat. Bojím se, že venku umrznou a vevnitř se jim také nebue dařit. Sklep mám k dispozici pouze neosvětlený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika