Příspěvky uživatele - LukአŠpenát

Úvahy před řezem i po něm, 29.1.2009
Moc hezké. . Vžijte se do situace: jaro - "Ano, ty staré jabloňe v sadu, který jsme zakoupili zmladím a rozhodně je nepokácím. Takové hezké stromy". Žěbřík, pila, nůžky, balzám a nakraji sadu příručka od renomovaných ovocnářů. Šest dní co... celý příspěvek >
Zlepšení nepoužívané půdy - hnojení, 9.12.2008
Děkuji za příspěvky. Zahrada je zorána i se zeleným hnojením a byl jsem příjemně překvapen. Práce z minulého podzimu se dostala napovrch. Půda již není červená ale tmavě hnědá. Snad to bude na jaře spracovatelné. Nechci to zakřiknout ale myslím že se... celý příspěvek >
čajovník, 9.12.2008
Zdravím pěstitele čajovníků. Před týdnem mi poštou přišli tři kousky. Přesadil jsem je do větších květináčů. Jako substrát jsem použil (dle rad) jen rašelinu. Jak jsem se dočetl v literatůře, rašelina je chudá na živiny.  S čeho budou čajovníky... celý příspěvek >
Myš pod podlahou, jak na ni?, 4.11.2008
Pastičky se mi osvědčily nejlépe. Mám k tomu ještě takovou malou historku. Na chalupě jsme měli myši pod dřevěnou podlahou (starou) a oni měli udělané i přechody mezi vnitřními zdi (opuka se starou maltou). V jednom přechodu měli udělané hnízdo.... celý příspěvek >
Zlepšení nepoužívané půdy - hnojení, 18.9.2008
Milý hoste... Myslel jsem, že jsem byl ve svém dotazu vyčerpávající, ale byl to asi klam. Hrrr jsem rozhodně nebyl. Nesmíte si představovat z oranou louku s černozemí. Bez orby by jste do půdy nezapíchl ani drát. Jasně jsem psal, že i po podzimní... celý příspěvek >
Zlepšení nepoužívané půdy - hnojení, 17.9.2008
Před dvěma lety jsme koupili starý dům se zanedbanou zahradou a sadem. Jelikož je zatím větší práce s domem, na zahradu není tolik času leč né tak docela. Vysokokmeny již nahradili rezistentní jablůňky na podnoži MM106 a travnatá step se sekáním... celý příspěvek >
Sázení brambor po staronovém způsobu, 16.9.2008
Že, já tomu také nevěřil. Ovšem když uvádím ve svém příspěvku "pěkné brambory" myslím tím chutné, zdravé. Samozřejmě to nebyla maxi sklizeň a velikost byla také o něco menší (i když některé kousky mě opravdu překvapily). Dávám to za vinu... celý příspěvek >
Sázení brambor po staronovém způsobu, 15.9.2008
Letos jsem poprvé vyzkoušel. Super. Dokonce jsem ani nepřidával otavu, prostě jen jednou jsem posekal pozemek, na zem poskládal hlízy a zasypal trávou. Celý rok jsem si toho nevšímal.  V pátek jsem schrnul zetlelou trávu a zklidil krásné... celý příspěvek >
Zlatohlavý návštěvník na broskvích, 14.8.2008
Ne, pro chemii opravdu neběžím. Rád jsem se o broskve podělil a hned po focení jsem brouky i splody položil za plot. Také nemám rád když mě někdo nenechá dojíst. Tuto broskev ani nestříkám proti kadeřavosti. Vždycky ji chytí a sama si poradí. Schodí... celý příspěvek >
Zlatohlavý návštěvník na broskvích, 13.8.2008 Obsahuje fotku
Letos nejsem sám, kdo si pochutnává na broskvičkách, na včeli, vosy a mouchy jsem si zvikl, ale návštěvníci z rodu zlatohlávků (aspoň myslím, že to jsou zlatohlávci)jsou u nás poprvé. Tak že společně vychutnáváme. Zkusím dát foto.
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika