čajovník



host - 97.6 (?)
1.12.2010 20:17

Dobrý den, pořídila jsem si dvě rostlinky čajovníku, které nemají ani 1Ocm. Proto bych se chtěla zeptat, jak je zimovat. Bojím se, že venku umrznou a vevnitř se jim také nebue dařit. Sklep mám k dispozici pouze neosvětlený.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
host - 243.189 (?), 9.7.2008 14:06
Dobrý den, Zkuste čajovník přesadit do zahradnického substrátu smíchaného s rašelinou v poměru 1:1, čajovník vyžaduje kyselou půdu, nebo zkuste dát do staré ponožky ze dvě hrsti rašeliny a ponožku s rašelinou ponořte na alespoň několik hodin do asi tří litrů vody, touto vodou pak zalévejte Váš čajovník a všechny kyselomilné rostliny. Přeji mnoho ůspěchů! Radim.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 187.62 (?), 10.7.2008 11:38

přesně tak, já používám trošku jiný recept, ale v podstatě je to to samé, moji poslední rostlinku jsem zachránil tím, že jí zalevám buď dešťovkou, nebo vodou z vodovodu ale tak, že do ní přidám vývar ze starého jehličí a nahnilých šípků (obojí je silně kyselé) takže takovýhle odvar relativně prokyselí i vodu z vodovodu s kterou se pak dá zalévat... někdo mi doporučoval přidávat do vody i ocet... ale u toho už nevím, nevím:)

hodně štěstí s pěstováním:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
david.figs - (17) - 50.44 (?), 9.11.2008 14:33

Zdravím, před měsícem jsem si koupil 2 rostlinky čajovníku od pana Nermutě. Mám je u okna na severní straně v chladnu(cca 10°C) a zatím jsou v pohodě.Na jaře se chystám dát jeden čajovník ven do volné půdy, četl jsem že je mrazuvzdorný.

Má někdo zkušenosti?

Moc děkuji david.figs@seznam.cz

Čajovníky
Čajovníky
Čajovníky od Jirky Nermutě
Čajovníky od Jirky Nermutě
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
LukአŠpenát - (10) - 41.2 (?), 9.12.2008 9:05

Zdravím pěstitele čajovníků. Před týdnem mi poštou přišli tři kousky. Přesadil jsem je do větších květináčů. Jako substrát jsem použil (dle rad) jen rašelinu. Jak jsem se dočetl v literatůře, rašelina je chudá na živiny.  S čeho budou čajovníky růst tedy nevím. Zde se píše, aby se nehnojilo. Doufám, že jsem jednal správně. Zalévám převařenou vodou s ponořenou rašelinovou ponožkou + díl odvaru ze starého jehličí. Na závěry je brzy, ale ta "jenom rašelina" mě trochu znepokojuje. Nezdá se mi, že by v číně rostli keříky v čisté rašelině. No jsem jen laik. Tak ať vám to roste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 187.62 (?), 25.12.2008 23:15

na přihnojení během vegetačního období.../tj. ne v zimě/ lze použít běžně dostupné hnojivo na citrusy :)

ať rostou!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
LiiB0R - (11) - 156.150 (?), 9.10.2009 14:52

Pokud máte klasický čínský čajovník tak ho dejte ven... přehodte přes něj přes zimu seno a přežije bez problému, v létě krásně přirůstá

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 249.248 (?), 24.1.2010 12:02

Zdravím, rozhodl jsem se po dlouhé úvaze pěstování zkusit, máte krom klasických rad a problémů, nějaké poznatky a zkušenosti? Předem díky Michal (Salanter@email.cz)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 191.35 (?), 24.1.2010 14:57

Já jsem si ho před několika dny objednal ze Zahradnictví Kruh. Došel vpořádku. Pro pěstování je důležitá zálivka dešťovou vodou /já používám destilovanou/ a jako substrát rašelina, protože nesnáší vápno. Asi by šel použít i substrát na azalky a rododendrony - snad by tak rychle nevysýchal, jako čistá rašelina. Rašelina taky neobsahuje skoro žádné živiny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 26.1.2010 21:13

take chci vyzkouset pestovani cajovniku, budu ho pestovat stejne jako pokojovku kamélii, je to stejný rod-tedy vysadit do substrátu pro ronďáky, zalévat měkkou vodou a prezimovat pri 0- -1st, to me kamelii moc vyhovuje takze si myslim, ze uspechem bude hl.chladne prezimovani...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 97.6 (?), 1.12.2010 20:17

Dobrý den, pořídila jsem si dvě rostlinky čajovníku, které nemají ani 1Ocm. Proto bych se chtěla zeptat, jak je zimovat. Bojím se, že venku umrznou a vevnitř se jim také nebue dařit. Sklep mám k dispozici pouze neosvětlený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika