Banánovník - Musa



david.figs - (17) - 50.44 (?)
22.11.2008 11:31

Mám několik druhů banánovníků.

Tomu největšímu začaly odumírat listy a nakonec odumřel celý.

Naštěstí po sobě zanechal několik odnoží.

Moje banánovníky
Moje banánovníky
Odnož z odumřelého banánovníku
Odnož z odumřelého banánovníku
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
host - 69.80 (?), 3.8.2015 9:20

Dobrý den.Máte také ten banánovník musa sparkling?A jsou plody jedlé u tohoto druhu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 180.40 (?), 17.5.2007 18:15
Mám stejný problém, listům mého banánovníku usychají konečky a při jejich rozevírání vnitřek zhnědne (sice jen z menší části ale stejně). Myslil jsem že mám příliš tvrdou vodu tak jsem začal brát vodu s okapu a filtrovat ji, výsledek se však nezměnil. Prosím vás mohl byste mi někdo prozradit jakou dělám chybu? Děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 238.108 (?), 22.5.2007 15:19
My ho začali mlžit na list a je lepší, vypadá zdravější.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 87.216 (?), 30.5.2008 13:26

Ja neviem či može byť bananovník teraz cez leto v skleníku.

grepi777@azet.sk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 146.46 (?), 16.6.2007 13:26
Dobrý den, žádnou chybou to není, nám když vyrůstá nový list a začne se rozvírat, tak už nahoře malá špička je suchá. Nevím si stím rady, ale zjistila jsem že až se rozvine tak se to usché ulomí a je to dobrý
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 59.20 (?), 21.7.2008 9:48

Banánovník som dostal pred necelými dvoma rokmi, vtedy mal len tri listy veľkosti do 5 cm. Presádzam ho asi dvakrát do roka. Polievam ho len odspodu (do misky) tak, že stále stojí vo vode - tento spôsob sa mi veľmi osvedčil. Banánovník potrebuje čo najviac svetla. Tomu môjmu sa veľmi dobre darí, za tie necelé dva roky už narástol asi do výšky 1 m a najmladšie listy majú dĺžku 60 a viac cm. Už mi vyhnal aj niekoľko odnoží, z ktorých sa za zatiaľ po odsadení uchytila iba jedna, ale aj tá už krásne rastie (od odsadenia pred 6 týždňami narástlo už 6 nových listov).

Prajem veľa zdaru

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
david.figs - (17) - 50.44 (?), 22.11.2008 11:31

Mám několik druhů banánovníků.

Tomu největšímu začaly odumírat listy a nakonec odumřel celý.

Naštěstí po sobě zanechal několik odnoží.

Moje banánovníky
Moje banánovníky
Odnož z odumřelého banánovníku
Odnož z odumřelého banánovníku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 63.66 (?), 9.2.2009 9:34

Ahoj,

no nevím lidi jestli je dobrý nechávat banánovník na suchu, když je to tropická rostlina a v tropech pořád prší...

Já ho osobně zalévám tak ob den přibližně 2 dc vody a pravidleně jednou za 14 dni max. měsíc ho pořádně prudkým proudem osprchuji..

Měl jsem ho jako malou sazeničku (cca 5 cm velkou) a teď má po 1.5 roce přes půl metru s rozpětím listů skoro 1 metr...

Jinak dle podmínek, které by měl mít (jak se píše na netu, tedy vlhko, slunce a vítr) by mi už musel umřít..nemá totiž skoro ani jedno, tak ho aspoň hnojím a zalévám.

Na druhou stranu musím ale říct, že mi ještě v životě neumřela jediná kytka..všem se u mě nějak moc daří:-) a to je zalévám skoro všechny stejně často (od Kaktusů až po Bonsai:-))..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 53.209 (?), 10.2.2009 7:59

No v tropech neprší pořád, ale jsou tam tkz. období deštů a období sucha. Já strávil v thajsku 2 měsíce a ani nekáplo:-))Navíc je tam relativně stálá teplota a den má pořád kolem 12h... a vysoká vlhkost vzduch, takže to se nedá srovnávat s naším bytem. Pokud se u nás pěstuje banánovník v bytě, tak silné období sucha mu jistě není třeba dávat, ale jen mírně bych omezil v zimě zálivku, protože díky nižší intenzitě světla roste pomaleji.Pokud má někdo banánovníky jako já venku volně v půdě od května do října, tak tu zimu musí prostě jen přežít a potom není možné ho zalívat, protože by shnil...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 76.122 (?), 26.2.2009 14:08

Pozor, musa basjoo nepochází z tropů!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika