Banánovník - Musa



host - 76.122 (?)
26.2.2009 14:08

Pozor, musa basjoo nepochází z tropů!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
host - 69.80 (?), 3.8.2015 9:20

Dobrý den.Máte také ten banánovník musa sparkling?A jsou plody jedlé u tohoto druhu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 180.40 (?), 17.5.2007 18:15
Mám stejný problém, listům mého banánovníku usychají konečky a při jejich rozevírání vnitřek zhnědne (sice jen z menší části ale stejně). Myslil jsem že mám příliš tvrdou vodu tak jsem začal brát vodu s okapu a filtrovat ji, výsledek se však nezměnil. Prosím vás mohl byste mi někdo prozradit jakou dělám chybu? Děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 238.108 (?), 22.5.2007 15:19
My ho začali mlžit na list a je lepší, vypadá zdravější.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 87.216 (?), 30.5.2008 13:26

Ja neviem či može byť bananovník teraz cez leto v skleníku.

grepi777@azet.sk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 146.46 (?), 16.6.2007 13:26
Dobrý den, žádnou chybou to není, nám když vyrůstá nový list a začne se rozvírat, tak už nahoře malá špička je suchá. Nevím si stím rady, ale zjistila jsem že až se rozvine tak se to usché ulomí a je to dobrý
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 59.20 (?), 21.7.2008 9:48

Banánovník som dostal pred necelými dvoma rokmi, vtedy mal len tri listy veľkosti do 5 cm. Presádzam ho asi dvakrát do roka. Polievam ho len odspodu (do misky) tak, že stále stojí vo vode - tento spôsob sa mi veľmi osvedčil. Banánovník potrebuje čo najviac svetla. Tomu môjmu sa veľmi dobre darí, za tie necelé dva roky už narástol asi do výšky 1 m a najmladšie listy majú dĺžku 60 a viac cm. Už mi vyhnal aj niekoľko odnoží, z ktorých sa za zatiaľ po odsadení uchytila iba jedna, ale aj tá už krásne rastie (od odsadenia pred 6 týždňami narástlo už 6 nových listov).

Prajem veľa zdaru

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
david.figs - (17) - 50.44 (?), 22.11.2008 11:31

Mám několik druhů banánovníků.

Tomu největšímu začaly odumírat listy a nakonec odumřel celý.

Naštěstí po sobě zanechal několik odnoží.

Moje banánovníky
Moje banánovníky
Odnož z odumřelého banánovníku
Odnož z odumřelého banánovníku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 63.66 (?), 9.2.2009 9:34

Ahoj,

no nevím lidi jestli je dobrý nechávat banánovník na suchu, když je to tropická rostlina a v tropech pořád prší...

Já ho osobně zalévám tak ob den přibližně 2 dc vody a pravidleně jednou za 14 dni max. měsíc ho pořádně prudkým proudem osprchuji..

Měl jsem ho jako malou sazeničku (cca 5 cm velkou) a teď má po 1.5 roce přes půl metru s rozpětím listů skoro 1 metr...

Jinak dle podmínek, které by měl mít (jak se píše na netu, tedy vlhko, slunce a vítr) by mi už musel umřít..nemá totiž skoro ani jedno, tak ho aspoň hnojím a zalévám.

Na druhou stranu musím ale říct, že mi ještě v životě neumřela jediná kytka..všem se u mě nějak moc daří:-) a to je zalévám skoro všechny stejně často (od Kaktusů až po Bonsai:-))..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 53.209 (?), 10.2.2009 7:59

No v tropech neprší pořád, ale jsou tam tkz. období deštů a období sucha. Já strávil v thajsku 2 měsíce a ani nekáplo:-))Navíc je tam relativně stálá teplota a den má pořád kolem 12h... a vysoká vlhkost vzduch, takže to se nedá srovnávat s naším bytem. Pokud se u nás pěstuje banánovník v bytě, tak silné období sucha mu jistě není třeba dávat, ale jen mírně bych omezil v zimě zálivku, protože díky nižší intenzitě světla roste pomaleji.Pokud má někdo banánovníky jako já venku volně v půdě od května do října, tak tu zimu musí prostě jen přežít a potom není možné ho zalívat, protože by shnil...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 76.122 (?), 26.2.2009 14:08

Pozor, musa basjoo nepochází z tropů!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika