Banánovník - Musa



host - 67.131 (?)
1.1.2007 19:20
Praskají mi listy a nevím proč. Může mi někdo poradit?
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
   
host - 67.131 (?), 1.1.2007 19:20
Praskají mi listy a nevím proč. Může mi někdo poradit?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 20.226 (?), 7.1.2007 10:01
Ahoj, slyšela jsem o banánovníku-jelikož je to tropická rostlina, že potřebuje dostatečnou vzdušnou vlhkost. Taky mi hnědli listy a začala jsem ho 1x týdně stříkat rozprašovačem a běhehem dvou až třech týdnů se to viditelně zlepšilo. Taky ho zalévám pouze do misky. Listy mi taky praskají, ale myslím, že to není nic závažného. Přeji hodně štěstí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 43.27 (?), 12.1.2007 16:32
Banánovnik jsem koupil před mnoha lety. Kdybych ho nedusil, tak nás vystěhuje. Dorůstá do výšky 2 metry. Na jaře ho dám na terasu, slunce ho sice spálí, ale vyrostu nové listy a z oddénku i nové rostliny. Starou rostlinu na podzim vyhodím a nechám si jen mladou /přesazenou/, která doma během zimy krásně zmohutní. A tak dokola. Mám ho na světlé chodbě, cca 18 st. Zálivku nepřeháním. Nehnojím - moc by rostl. Začal pořádně růst, až když jsem ho přesadil do normální zahradní zeminy - rašelinový substrát rychle vysychá. Jednou i namrzl, ale zase vyrazil ze země. Taky ho lze u země uříznout, když je moc velký a obrazí. Je zajímavé, že nemá moc kořenů i když je to tak mohutná rostlina. .... Přesadit do běžné zahradní zeminy a v zimě ho mít v chladnější místnosti u okna.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.251 (?), 20.10.2008 13:31

Já si nedovedu představit jak to rosíte, ten můj banánovník má na listech ochranej film, na kterej když padne voda tak se zkutálí po listu na zem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 9.175 (?), 5.9.2009 18:48

Listy banánovníku jsou velmi choulostivé a praskají, když se o ně zavadí, když stojí vedle jiné rostliny, když fouká příliš silný vítr a když rostlina není úplně v kondici 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 245.31 (?), 16.1.2007 17:26
Banánovník zalévám pouze do misky (1x týdně), ale každé ráno postřikuji listy vodou z rozprašovače. Miluje vzdušnou vlhkost. Mám ho na světlém místě a v létě když na něj svítí slunce tak ho obden otáčím. Listy jsou zdravé a krásně zelené bez trhlin. Přeju mnoho úspěchů a zdravím z Vysočiny. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 243.189 (?), 17.1.2007 14:53
Dobrý den. Stručně- vysoká vlhkost vzduchu, nepřelít, nepřeschnout, min teplota18st, světlé místo bez slunce, hodně velký květináč. I vpokojových podmínkách může vykvést a mít najednou 15 až 35kg banánů!!! :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 144.40 (?), 24.8.2011 10:55
Dobrý den jaký máte banánovník musa a jsou plody jedlé.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 217.193 (?), 18.1.2007 13:44
Mám stejný problem. Zničeho nic mi začal hynout. Co mám dělat??
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 35.178 (?), 21.2.2007 17:58
Dobrý den,banánovník doma taky pěstuju a už dvakrát jsem slízela úrodu,pokaždé asi 10 banánků,které se dali jíst.Banánovník potřebuje hodně světla,nesmí být v průvanu a taky ho každý den zavelém do podmisky.Mirka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika