Asimina Triloba



Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 240.162 (?)
8.4.2017 19:11

No jo!  Teplé kraje. Moje Asimina je stále ve stadiu chrobáčikov, je tady pod horama chladno a permanentně fouká studený vítr. Nesnáším vítr! Stromek jsem dobře pohnojila a dokonce trochu popršelo. Vypadá nádherně, chodím ho pořád okukovat a kochám se. Zřejmě mu pořídím kamaráda, podumám, jakou odrůdu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 184.133 (?), 13.2.2017 8:02

      Na podzim 2016 jsem dostal a ochutnal Asiminu z Mladé Vožice. To je dost vysoko. A měli jí ve dvou ze třech zahrad spíše v polostínu, v žádném případě osamoceně, na úpalu. Viděl jsem i plodící rostlinu v nedalekém Hlasivu u Tábora a i v Táboře, což je také v dost vysoké nadmořské výšce. Na zem padaly plody zelené a asi za dva týdny doma v pokojové teplotě dozrály (pěstitelé mi řekli "...než začnou vonět je nejez..."). Chutí a vůní mi to přišlo podobné anoně (Cherimoya),  i semena podobně velká. Potom jsem si našel, že jsou příbuzné.    

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.232 (?), 17.2.2017 11:05

No chut excelentná, vinimočná... to je spíš broskev, tohle je bych řekl zajímavá.Kaki je bych řekl chutnější.Ono záleží jak kdo to má v hubě nastavené.)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.206 (?), 20.3.2017 18:42
Zdravím všetkých nadšencov-pestovateľov Asiminy. V januári počas mrazov pod -20°C som mal o Asiminu obavy, hoci je deklarovaná jej mrazuodolnosť. Zdá sa že mrazy ustála bez následkov, dokonca sa objavilo teraz oveľa viac kvetných pukov než tomu bolo pred rokom (na fotke - tie hnedočierne "chrobáčiky" sú budúce kvety, listy vyrašia až po nich). IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 240.162 (?), 20.3.2017 19:36

Taky já musím s radostí konstatovat, že se Asimina s mrazy vypořádala se ctí a nasadila velké množství " chrobáčikov". Doufám, že i opylovačů bude letos dostatek, ať jsou to mouchy, mravenci nebo i nějací chrobáčci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.157 (?), 26.3.2017 16:29
Asimina má o.i. aj tú výhodu, že sama si pomalším rastom formuje korunku a prakticky nepotrebuje zásah vo forme rezu. Na fotke je Asimina zasadená pred 4,5 rokmi, ktorú som takmer nerezal (okrem odstránenia veľmi nízko vyrastajúcich konárikov). Ďalšou výhodou je mrazuodolnosť - túto zimu prežila bez akéhokoľvek chránenia dlhodobejšie mrazy s maximom -23°C. Nevýhodou je, že na prvú úrodu si treba počkať zhruba 5-6 rokov. To čakanie ale stojí za to. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.162 (?), 26.3.2017 17:23

To, že Asimina nepotřebuje střih, je pro mě obrovská výhoda. Na střihání stromků prostě nemám ten správný gen. Je mi líto každé větvičky. Můj stromek má 8 let a měla jsem to potěšení již třikrát sklidit úrodu. Když jsem jej kupovala, vůbec jsem netušila, co je vlastně zač. Líbil se mi název banán severu a kupodivu mě neodradila ani téměř astronomická cena.  Ještě, že mě to osvícení tenkrát potkalo!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 240.162 (?), 26.3.2017 17:25

Ještě obrázek, protože jsem se opoměla přihlásit.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.137 (?), 26.3.2017 17:34
Máte na nej spústu chrobáčikov, paráda. 😉. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.48 (?), 8.4.2017 18:47
Teta Jana: U mňa sú z chrobáčikov už malé zvončeky 😉. Zatiaľ sú zelenkavé, neskôr sa zmenia na tmavobordové zvonce. Listy vyrašia až po nich. Asimina ma okrem mrazuvzdornosti udivuje aj odolnosťou kvetov voči vetru - ani pri naozaj silnom vetre sa nevylomí či nespadne ani jeden. Pritom vyzerajú tak krehko. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 240.162 (?), 8.4.2017 19:11

No jo!  Teplé kraje. Moje Asimina je stále ve stadiu chrobáčikov, je tady pod horama chladno a permanentně fouká studený vítr. Nesnáším vítr! Stromek jsem dobře pohnojila a dokonce trochu popršelo. Vypadá nádherně, chodím ho pořád okukovat a kochám se. Zřejmě mu pořídím kamaráda, podumám, jakou odrůdu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika