Asimina Triloba



host - 45.232 (?)
17.2.2017 11:05

No chut excelentná, vinimočná... to je spíš broskev, tohle je bych řekl zajímavá.Kaki je bych řekl chutnější.Ono záleží jak kdo to má v hubě nastavené.)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 184.133 (?), 13.2.2017 8:02

      Na podzim 2016 jsem dostal a ochutnal Asiminu z Mladé Vožice. To je dost vysoko. A měli jí ve dvou ze třech zahrad spíše v polostínu, v žádném případě osamoceně, na úpalu. Viděl jsem i plodící rostlinu v nedalekém Hlasivu u Tábora a i v Táboře, což je také v dost vysoké nadmořské výšce. Na zem padaly plody zelené a asi za dva týdny doma v pokojové teplotě dozrály (pěstitelé mi řekli "...než začnou vonět je nejez..."). Chutí a vůní mi to přišlo podobné anoně (Cherimoya),  i semena podobně velká. Potom jsem si našel, že jsou příbuzné.    

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.232 (?), 17.2.2017 11:05

No chut excelentná, vinimočná... to je spíš broskev, tohle je bych řekl zajímavá.Kaki je bych řekl chutnější.Ono záleží jak kdo to má v hubě nastavené.)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.206 (?), 20.3.2017 18:42
Zdravím všetkých nadšencov-pestovateľov Asiminy. V januári počas mrazov pod -20°C som mal o Asiminu obavy, hoci je deklarovaná jej mrazuodolnosť. Zdá sa že mrazy ustála bez následkov, dokonca sa objavilo teraz oveľa viac kvetných pukov než tomu bolo pred rokom (na fotke - tie hnedočierne "chrobáčiky" sú budúce kvety, listy vyrašia až po nich). IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 240.162 (?), 20.3.2017 19:36

Taky já musím s radostí konstatovat, že se Asimina s mrazy vypořádala se ctí a nasadila velké množství " chrobáčikov". Doufám, že i opylovačů bude letos dostatek, ať jsou to mouchy, mravenci nebo i nějací chrobáčci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.157 (?), 26.3.2017 16:29
Asimina má o.i. aj tú výhodu, že sama si pomalším rastom formuje korunku a prakticky nepotrebuje zásah vo forme rezu. Na fotke je Asimina zasadená pred 4,5 rokmi, ktorú som takmer nerezal (okrem odstránenia veľmi nízko vyrastajúcich konárikov). Ďalšou výhodou je mrazuodolnosť - túto zimu prežila bez akéhokoľvek chránenia dlhodobejšie mrazy s maximom -23°C. Nevýhodou je, že na prvú úrodu si treba počkať zhruba 5-6 rokov. To čakanie ale stojí za to. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.162 (?), 26.3.2017 17:23

To, že Asimina nepotřebuje střih, je pro mě obrovská výhoda. Na střihání stromků prostě nemám ten správný gen. Je mi líto každé větvičky. Můj stromek má 8 let a měla jsem to potěšení již třikrát sklidit úrodu. Když jsem jej kupovala, vůbec jsem netušila, co je vlastně zač. Líbil se mi název banán severu a kupodivu mě neodradila ani téměř astronomická cena.  Ještě, že mě to osvícení tenkrát potkalo!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 240.162 (?), 26.3.2017 17:25

Ještě obrázek, protože jsem se opoměla přihlásit.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.137 (?), 26.3.2017 17:34
Máte na nej spústu chrobáčikov, paráda. 😉. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.48 (?), 8.4.2017 18:47
Teta Jana: U mňa sú z chrobáčikov už malé zvončeky 😉. Zatiaľ sú zelenkavé, neskôr sa zmenia na tmavobordové zvonce. Listy vyrašia až po nich. Asimina ma okrem mrazuvzdornosti udivuje aj odolnosťou kvetov voči vetru - ani pri naozaj silnom vetre sa nevylomí či nespadne ani jeden. Pritom vyzerajú tak krehko. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 240.162 (?), 8.4.2017 19:11

No jo!  Teplé kraje. Moje Asimina je stále ve stadiu chrobáčikov, je tady pod horama chladno a permanentně fouká studený vítr. Nesnáším vítr! Stromek jsem dobře pohnojila a dokonce trochu popršelo. Vypadá nádherně, chodím ho pořád okukovat a kochám se. Zřejmě mu pořídím kamaráda, podumám, jakou odrůdu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika