Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Před týdnem jsem si koupil citroník, limetku a kalamondin. Aby si zvykly na slunce, dal jsem je do stínu na severní stranu k baráku. Bohužel, zrovna byly ty neskutečný vedra - 33 stupňů nebo kolik to bylo. Párkrát jsem je zalil. Po asi 3 dnech, když jsem se je pokusil zaít, jsem u tiho musel bý čtvrt hodiny. Voda stála, nechtěla se vsáknout. Hlínu se mi nepodařilo prolít. Nejdříve nastal problém u limetky, kdy se jí zvedly listy. Pár jich i trošku zkrabatělo. Jen podotknu, že žádné škůdce nemá. Hledal jsem na internetu a našel jsem dva názory - zvedlé listy značí, že jsem je přelil X zvedlé listy značí, že vodu nemají. Nakonec jsem usoudil, že jim spíše chybí voda, protože se mi je nepodařilo dobře zalít. Od včerejška zkouším dávat do podmisky vodu, nechám ji tam dvě hodiny a pak vyleju. Vím, u citrusů by se voda v podmisce nechávat neměla, jenže nicjiného mě nenapadlo. Žel, ani toto nepomohlo. Chtěl bych je co nejdříve přesadit, jneže nejlepší by to bylo na jaře. Nebo prý kdy nerostou, což je až v srpnu. Nakonec se k limetce přidal i citroník a kalamondin začal zvedat listy dneska. Myslíte, že to mám zkusit přesadit teď? Nebo se možná pletu, a důvod je úplně jiný, citrusy jsem dřív nikdy neměl. Taky se podívejte na ten list, je to taky z nezalití nebo jsem jim opět něco udělal? Mohli byste mi porsím pomoct? Napsal jsem později než bych měl, ale nějak jsem se k tomu dřív nedostal.

Děkuji

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika