Slepice si klovají hlavy



host - 130.6 (?)
26.6.2017 18:23

Tak skutečně to byli čmelíci. Po 14ti dnech se mi ho podařilo úplně zlikvidovat, a to pořádnou očistou kurníku a stáje, pozváním desinsektorky a a objednání prostředků proti čmelíkům od Iframixu. Doufám, že se už neobjeví, bylo to vysilující jak pro mne tak pro slepice.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
vesnice - (10) - 130.6 (?), 15.5.2017 21:31, zobrazeno: 20325x

Slepice si klovají do hlavy vzájemně a mají je skoro holé. Mají velký výběh s trávou, mají kde hrabat, dostávají ob den skořápky, grit, občas nadrcené kosti, dostanou i saláty ze zahrádky a jinou zeleninu. Nevím už co s tím, vypadají hrozně.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.239 (?), 16.5.2017 7:44

Čím konkrétně krmíte-zrním? Pšenicí? Krmnou směsí? Ve kterou denní dobu? V jakém množství? Je vše sezobáno?...Zvyšte přísun-příjem bílkovin-např.kvasnice, tvaroh, zbytky masa z kuchyně, pár kapek magi do pitné vody... Popřemýšlejte, zda jsou ubytovací-chovné podmínky připasované ptačím potřebám, jestli nejsou někým-lidmi, zvířaty, nevyhovujícími podmínkami Vaše pipeny stresované a pokuste se co nejdříve nedostatky ve vlastním zájmu odstranit, napravit. Co třeba čmelíci-jsou, a jestli, tak proč? SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 130.6 (?), 24.5.2017 23:26

Krmím pšenicí a dávám jí ráno. Sezobáno večer nemají, mají tam zbytky pšenice. Tvaroh dostávají a někdy i kyšku. Magi nedávám - proč se musí dávat? Čmelíky nemají, každý den mají čisto, mají i popel na popelení. Výběh mají veliký. Kurník mají taky veliký a mají ho propojený s bývalou stájí, která je taky prostorná. Přibyl jim ovšem kohout a 4 nové slepičky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 25.5.2017 6:48

Typ magi s bílkovinou složkou se dávat nemusí-mají-li slepice vyváženou krmnou dávku. Je to však nejrychlejší první pomoc pro podobný případ jako je ten Váš. Čmelíky na 99,9pr. mají, jen je většinou nenajdete na drůbeži ve dne, jsou to noční trapiči, ve dne jsou schovaní-např. ve škvírkách hřadů, snáškových hnízd..., takže sebepečlivější zametení podlahy v kurníku, ve výběhu je netankujeenlightened! Kolik bylo původně slípek než jste přidali další+kokrháče? Měly svou jasně vyprofilovanou vůdkyni?...SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 130.6 (?), 26.5.2017 22:00

Slepice mají všeho dostatek, mají pšenici,  tvaroh, kefír, saláty, řepu, strouhám jim občas mrkev, dostávají zeleninu z polévky, drcené kosti a skořápky. Jedenkrát za týden jim dávám trochu octa do vody. Jestli tedy mají čmelíky nevím, ale hřebínky mají pěkné červené. Původně bylo 11 slípek, před měsícem rušil strýc chov a přivezl mi dva kohouty, kteří jsou hodný a snášejí se, dále mi přivezl další 3 slepice - 1 francouzskou, 1 americkou a 1 klasickou hnědou. Když jsem je dnes zašla opět navečer zavřít, zjistila jsem, že je jedna slepička mrtvá, ale nikde jsem nic nenašla, co by neslo stopy predátora. Může ji kuna zabít a odkrvit ještě za světla? A jak to poznám, jestli to byla kuna? A bude se pro slepičky vracet každý den? Nebo pomůže zakoupení plašiče? Moc díky za reakci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 19.98 (?), 26.5.2017 22:30

Ano, kuna "pracuje" bez problémů i za světla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 157.239 (?), 26.5.2017 22:36

Jak jsou Vaše slípky dlouho na Světě-jejich věk? To klování do hlav jste viděla na vlastní oči?cool K výraznému úbytku pěříček na temeni a zátylku docházívá při kuřím sexu-když se páří, když kohout na slípku naskočí a zobákem se na těchto místech přidržuje. Dostatkem stravy až překrmováním je možno částečně kompenzovat noční pouštění žilou krz čmelíky, ale překvapivý, náhlý úhyn kusu beze známek zranění může s jejich obtěžujícím působením souviset!enlightened Neustálé, byť drobné, ale mnohočetné štípání, kvůli kterému se ptáci nevyspí se u některých může projevit srdeční zástavoucrying... SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 130.6 (?), 26.5.2017 23:52
Tak holá temena a zátylek mají od té doby co mě přivezl kohouty. Mrtvou slepici jsem objevila u krmítka s vodou venku, zítra ji ještě pořádně prohlédnu. Je pravda, že další slepice byla vyděšená a zalezlá hluboko pod kurníkem a bála se jít ven. Pak se mi ji ale podařilo vylákat a zavřít do kurníku. Od kuny mají kousanec na krku?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 130.6 (?), 26.6.2017 18:23

Tak skutečně to byli čmelíci. Po 14ti dnech se mi ho podařilo úplně zlikvidovat, a to pořádnou očistou kurníku a stáje, pozváním desinsektorky a a objednání prostředků proti čmelíkům od Iframixu. Doufám, že se už neobjeví, bylo to vysilující jak pro mne tak pro slepice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika