Roční slepice nesnáší



host - 33.7 (?)
14.5.2016 5:02
Dobry den, mi si koupili 20 rocnich slepic a snaseli hned, jak jsme si je koupili okolo 15 vajec denne. Pak asi po 2 mesicich jsme k nim dokoupili dalsich 20, a vsechny nam prestali snaset. Asi pul roku snaseli okolo 5 vajec od 40 slepic. Tak jsme polovinu slepic rozdali a oni se rozsnaseli(asi 15 vajec denne). Asi se jen nemeli radi. Krmime stejne jako vy a vybeh maji 1500m2. Moje babicka mi taky rikala, ze vzdycky nez koupila dalsi, tak ty "stare" dali pryc. Nekde jsem i cetla, ze se nemaji michat stare a nove. Mely by si na sebe alespon chvili zvykat treba ve vedlejsim vybehu.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 16.93 (?), 3.2.2016 11:26, zobrazeno: 18276x
Dobrý den, máme slepice už pár let, pravidelně měníme po 3 letech, kupujeme většinou u drůb. Červený Hrádek, a to dominanty černé, loni v dubnu jsme zkusili Coop a ze 4 slepiček 2 vůbec nezačaly snášet. Docela záhada, na kohouty to taky nevypadá, čím to může být? Letos chceme koupit jiné, ale kde poraďte (Ro, Be). Děkuji
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 22.26 (?), 6.2.2016 14:41

tak tohle se nám stalo také, v loni v srpnu jsme koupili 5 slepiček pěkných, myslela jsem, že za 14 dní už budou snášet, (měli 24 týdnů), potom začaly přepeřovat a nyní ještě nesnáší - čím to je? Rozkrmili jsme granulama, že je tam vše potřebné a nic!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 23.49 (?), 1.3.2016 8:21
Dobry den, taktéž se pripojuji s dotazem. Loni v srpnu jsme si brali kurice, ktete uz meli zacit snaset a doted nic. Je pravda, ze od srpna nam vsechny slepice nesou velmi bidne (po prepereni nenesly skoro vubec 4 mesice). Minule jsme brali od stejneho chovatele a zacli nest po 2 tydnech. Davame jim porad stejne zradlo (psenice naklicena i sucha, obcas kukurice, zbytky jako jsou kosti, maso, pecivo, tvaroh apod.), skorapky, vitaminy, vybeh maji cca 3000m2, tak nevime, kde je chyba. Ted mame od 16ti slepic cca 4 vejce denne.:-(Koupili jsme ted rocni kurice, abychom videli, jestli u nas ponesou nebo ne. Pred tim jsme nikdy nemeli problemy se snaskou, tak fakt nevim.. Slepice vypadaji zdrave a stastne.:-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 33.7 (?), 14.5.2016 5:02
Dobry den, mi si koupili 20 rocnich slepic a snaseli hned, jak jsme si je koupili okolo 15 vajec denne. Pak asi po 2 mesicich jsme k nim dokoupili dalsich 20, a vsechny nam prestali snaset. Asi pul roku snaseli okolo 5 vajec od 40 slepic. Tak jsme polovinu slepic rozdali a oni se rozsnaseli(asi 15 vajec denne). Asi se jen nemeli radi. Krmime stejne jako vy a vybeh maji 1500m2. Moje babicka mi taky rikala, ze vzdycky nez koupila dalsi, tak ty "stare" dali pryc. Nekde jsem i cetla, ze se nemaji michat stare a nove. Mely by si na sebe alespon chvili zvykat treba ve vedlejsim vybehu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 9.135 (?), 14.5.2016 8:32

Běžný slepičí cyklus je, že snášejí od jara do léta, pak "čekají na nový" (zrno) a pak zas na podzim. Ve velkochovech to neplatí, je to upravené uměle, když přijdou do malochovu ven, cyklus se obnoví. V době kdy pelichají nesnáší, energie jde do peří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.228 (?), 14.5.2016 7:36

Roční slepice už není kuřice. V tomto věku se už slepice vyřazují z klecí, někdo je kupuje a po přepeření je prodává dále jako "slepice ve snášce, někdo možná i jako "kuřice před snáškou". Pak se není čemu divit, že 20 slepic nese 4 vejce... V.L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika