Koupili jsme kuřici nebo kohouta?



Klapka - (35) - 245.130 (?)
23.8.2015 22:19

V sobotu jsme byli s manželem na výstavě slepic a králíků. Mám nové zásobní pítka na 8 litrů vody, aby se nestalo, že zůstanou holky bez vody, když já zůstanu viset v práci a jedno krmítko na 5kg pro křepelky. Manžel do našeho kolchozu vrazil výhru ve sportce. :) Taky jsem dnes holky kroužkovala, sehnala jsem křiklavě barevné kroužky, abych rozeznala na první pohled Kiki od Kuku a Koko.

Vaše slepice Kostičko bude tedy pěkný vodomil. Hrozny u nás ještě dlouho nebudou, pozdní odrůda..., tak dnes dostala drůbež švestky pod mým dozorem před vosami, když jim holky papaly jejich oblíbené ovoce. :) 

S tím zobákem nevím, běžně se prý zobáky kauterizují kvůli vyjídání vajec a agresivitě. Já bych jí asi podstrojovala. Plnou misku máme skoro pořád. Teda spíš než misku, tak trubku. Udělala jsem krmítko, které se dosypává samo. Z odpadní trubky. Přiložím taky nějakou foku z našeho dvora :)




Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
Klapka - (35) - 245.130 (?), 22.8.2015 9:48

Zapomněla jsem se přihlásit, koukám. :-) Tak ještě mě napadlo, že dravci zmizeli a objevily se straky!!! 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.86 (?), 23.8.2015 16:15

Oplozené vajíčko poznáte prosvícením tak  pátý až sedmý den inkubace, proti silnému světlu uvidíte pavučinu žilek. Pokud vajíčko rozklepnete třetí den inkubace, bude zárodečný terčík zvětšený a sytě červený. Zárodečný terčík je v každém vajíčku i u nosnic z komerčních chovů tedy i u nosnic které v životě neviděly kohouta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 23.8.2015 18:16

Pěkný zbytekcrying neděle přátelé. Správná definiceyes, ani jisté procento líhnivosti chlazených vajec nevylučuju. Kuře však zajímá celých krásných kulatých 100procentcheeky, nic míň, nic víc. P. Veselka používá výraz předvýběh, já něčemu podobnému říkám voliéra. Tam by neměl být žádný problém s oplocením a zastřešením.  Že se můžou drůbežnícilaughobčas, svátečně-za odměnu a pod bdělým dohledem vypustit do polí, luk a hájů je plus, nikoliv každodenní mus! Takže takový rozumný, bezpečný kompromis mezi klecovým chovem v halách, který silně zavání týráním a bezbřehou volností, při které taky dochází k různým ztrátám... S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kosticka83 - (12) - 146.61 (?), 23.8.2015 21:10

Příjemný večer všem. Omlouvám se, že jsem se celý víkend neozvala, ale drůbež a polnosti vyžadují své a synek také. Večer lehnu a je vymalováno. Začínám mít pocit, že trpím spavou nemocí...angry.

Takže, kvokající slepice absolvovala v pátek příjemnou koupel v bazénku. Dle toho, že se tam vydržela ráchat asi půl hodiny, a to se tam ráchala sama a dobrovolně, soudím, že to pro ní nebyl žádný extra šok. Kýžený výsledek se však nedostavil. Nyní již vesele sedí pod bednou na ovoce. Snad to protentokrát zabere. Níže přikládám fotodokumentaci... no coment

Všechny generace jsou již přes den pohromadě v jednom výběhu a mají k dispozici oba kurníky. 

Starší skupina mlaďáků již bez problémů chodí na vycházky. Zatím jen okolo výběhu a občas si troufnou o kousek dál. Dozor již nepotřebují a spořádaně se drží pospolu. Na vyzvání si to zamíří rovnou do výběhu a není třeba je nikde nahánět. Nocují společně se starými a do kurníku lezou dobrovolně. Soudím tedy, že s tím nemají problém. Obsadlili nové bidlo a sem tam se střídají v jedné boudičce. Když je jdu ráno vypouštět, ozývá se z kurníku kykyky-dák. No, to Vám řeknu, ten kohout je vyloženej talent surprise.

Nejmladší skupina se již odvážila opustit svůj kurník a opatrně vyráží na průzkum výběhu. Mají tam několik oblíbených míst a vypadá to, že si s ostatními vzájemně nevadí. Respektive si sebe nevšímají. A pokud dojde k potyčce, raději ustoupí. Krmení jim dávám zvlášť, když jsou ostatní venku. Pak na to teprve mají patřičný klid a napapaj se. Dají se pohladit i chytit, člověka se nebojí. Večer jim pravidelně kontroluji volátka a každým dnem se lepší. Jen jsem si všimla, že ta, co má ten ulomenej zobák se nažere jen když má plnou misku. Tu spodní část zobáku má totiž delší než tu vrchní. Pokusím se to zítra vyfotit. Přemýšlela jsem, zda jí ten spodek nemám zkrátit, ale bojím se, abych jí neublížila. Nůžky na psí drápy mám, ale slepici jsem zobák nikdy nestříhala. Myslíte, že jí to pumůže? nerada bych jí tím přitížila.

Stařeny přepeřují, dvě kvokají, tudíž snáška je malá. No, třeba zase ponesou na Vánoce. Zatím jsme s tím měli každý rok úspěch. Venku jim nestačí našich 6 Arů a úspěšně rejdí všude možně. Večer je dohledat je teda umění. Dříve chodily domů na zavolání, ale nyní, když je na vycházku pouštím jen večer a jinak jsou zavřené s ostatními ve výběhu, pobíhají kolem vrátek a ne a ne tam zalízt. Budu jim muset zvednout žlab. 

Dnes jsme sklidili 15 kg hroznového vína. Si holky pošmákly. Bylo to samá vosa, fuj potvory.

Straky stračeny hlídkují ze svého stanoviště na bříze poblíž výběhu a čekají až slípky zalezou nocovat. Pak vyráží na lov zbytků. No, co s nima, střílet je kvůli tomu nebudu.

Néže pár obrázků z chovu.

koupání
koupání
Takto máme nyní upravený kurník
Takto máme nyní upravený kurník
náš kohoutek a jeho skupina
náš kohoutek a jeho skupina
letní bejvák pro mladé vlašky
letní bejvák pro mladé vlašky
a vlašky modré osobně
a vlašky modré osobně
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Klapka - (35) - 245.130 (?), 23.8.2015 22:19

V sobotu jsme byli s manželem na výstavě slepic a králíků. Mám nové zásobní pítka na 8 litrů vody, aby se nestalo, že zůstanou holky bez vody, když já zůstanu viset v práci a jedno krmítko na 5kg pro křepelky. Manžel do našeho kolchozu vrazil výhru ve sportce. :) Taky jsem dnes holky kroužkovala, sehnala jsem křiklavě barevné kroužky, abych rozeznala na první pohled Kiki od Kuku a Koko.

Vaše slepice Kostičko bude tedy pěkný vodomil. Hrozny u nás ještě dlouho nebudou, pozdní odrůda..., tak dnes dostala drůbež švestky pod mým dozorem před vosami, když jim holky papaly jejich oblíbené ovoce. :) 

S tím zobákem nevím, běžně se prý zobáky kauterizují kvůli vyjídání vajec a agresivitě. Já bych jí asi podstrojovala. Plnou misku máme skoro pořád. Teda spíš než misku, tak trubku. Udělala jsem krmítko, které se dosypává samo. Z odpadní trubky. Přiložím taky nějakou foku z našeho dvora :)




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 24.8.2015 11:48

Dobrý den do lanového centra-nebo kde to visítewink i na jiná pracoviště a do domácností. Blanko- kus stromu v kurníku lahodí oku, jeho funkčnost coby bidlo bude bohužel dost vzdálena ideálu. Široké, hladké, po ovlhnutí, namrznutí extrémně kluzkécrying, vhodné spíše do suchého terária... Už vím, proč jsem v té Sportce zase nevyhrálcheeky. Neméně Vážená Kostičko- ty snáškové boxy jsou na podlazecool? Bidla mají kruhový profil a jsou hladká? Kolik místa zbývá slépkám ke stěně za prcinou? Nelze dát hřad výš? To má totiž co dočinění s celkovou-nejen tepelnou pohodou kurů- v zimním období obzvlášť. Spodní čelist pipkám nezkracujte, horní rychle dorůstá. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 24.8.2015 22:07

Dobrý den.
Dívám se na obrázky a na posledním vidím kohouta s napůl bílým brkem v ocasu. Že by to byl pořád Karel? To Vám ale potom Karel vůbec nestárne. Zdravím a přeji pěkný den. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Klapka - (35) - 245.130 (?), 25.8.2015 0:34

smiley Jasně že je to Karel. Hodnej kluk. Ještě vyrostl a teď už trošku chátrá. Jsou mu 4? Oba mladý jsou v dobrých rukou. Taky žijí spokojeně. Holky má obměněné, ale i jednu starou. Co Macek, ještě létá? 

S.P., Ch. - v kurníku není vlhko, je izolovaný a odvětraný. V létě je tam min... o dost méně než venku, pokud nevětrám oknem, a v zimě tam mrzne minimálně. Při velkých mrazech se zapíná výhřevná enlightened nebo topidlo. Navíc jde větev při úklidu rychle vyndat. Ostříkám ji vodotryskoproudem, a suchou vrátím zpět. Je dost tlustá, holky nekloužou. :-) Nešlo mi o líbivost. Nikdo na to nekouká mimo mě a slepic. Cena a výkon hráli roli. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 53.249 (?), 25.8.2015 2:11

Zdravím všechny vespoleksmiley.

Čtu, ale nezvládám psát, berou mě zuby a práce nad hlavu.

Kurník máte fakt moc pěkný a já vím, že pro Vaše pipenky děláte všechno co můžete, aby se měli co nejlépe, ale musím souhlasit s naším S.P.Ch. minimálně v těch větvích. Pro hřadování jsou naprosto nevhodné i z jednoho prostého důvodu a tím je jejich tvar. Kulatý tvar podporuje deformace hrudníku drůbeže a odpočinek není dostatečný. I když věřím, že větve jsou hodně silné, tak slípky nemají dostatečnou oporu pro dobrou stabilitu a tím i kvlaitní odpočinek.

Mě se ty větve vážně líbí, ale opravdu se přimlouvám, abyste je vyměnila za latě se zkosenými hranami, ideálně mírně nakloněné. Fakt to pro ty holky a kluky bylo lepšísmiley.

Jinak fotky jsou moc, moc prima od obou holekyes, jste šikulky.

K tomu zastřihávání zobáku. Spodní se nezastřihává, bylo by to do živého. Horní se zastřihává pokud je přerostlý. Je to něco jako náš nehet, tedy lze zastřihnout pouze tu část, která je přerostlá a neživá. Naše slípky mají zobáky v pohodě, sami si je stíhají "přibrušovat", ale Růženka jak má ty problémy, tak ne, protože jí jen z plné misky, do té se trefí. Tak jsem jí horní část zobáčku musela zastřihnout neb byla už moc dlouhá a vadila jí v konzumaci. Vzala jsem to gilotinkou na drápky, hodněkrát vyměřovala, abych nestřihla vedle, připravila gilotinku v otevření tak akorát na tu část co chci zastřihnout, cvakla a bylo hotovo, Růženka si ani nevšimla, že se něco dělo.

Jinak Růženka je moc dobrá už, baští jak zjednaná a verandu už má jako svoje území, skvěle se tam naučila orientovat, naprosto neomylně už ví kde je kočičí miska, ale i kde se může nejvýš uvelebit. Ven, když chce, může občas jít, ale zatím jí to moc nebere, protože tam neví kde je. A kromě jejího jasně aktivního chování, už má zase svůj hřebínek téměř postavený, takže se zdá, že vše je na dobré cestě. Dobrou noc.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kosticka83 - (12) - 236.243 (?), 25.8.2015 10:35

Dobré dopoledne,

tak nám zase venku pěkně smolí... to tu garáž nikdy nezastřeším, sotva to vyschlo..

pro S.P.CH., - tak jsem si dala tu práci a změřila jsem prostor, pterý mají slepičky za prcinou, když sedí na bidle. Je to 40 cm. 

Co se týče těch kukaní, tak ano, jsou na podlaze. Měli jsme i první patro, ale nikdy se tam žádná nenaučila sedět a vajíčka byla vždy jen dole. Tak jsme to po čase oddělali. No a teď jsem tam umístila další bidlo, protože na to jedno se všechny nevlezou.

Bidlo, ano je kulatého tvaru. Jsem vzala první klacek, který byl po ruce. U nás moc na výběr není. Chystám se zbudovat něco jiného, protože do kurníku přibydou zachvíli ještě ty další 4 slepičky, které zatím spinkají oddělene. a to by se tam už fakt nevešly. Ale zatím nemám nějak inspiraci. A taky čas chybí, garáž má přednost...

Pokud by si někdo z Vás chtěl dát tu práci a umístit sem třeba i jen od ruky náčrtek toho, jak by to mohlo vypadat, budu ráda.

Celý kurník jinak stojí na dvou paletách, takže tak cca 20 cm od země. Dále je podlaha zateplena 10 tkou polystirenem. a na něm je 3cm prkno Úspěšně ho tedy likvidujou myši. Slepičky mají pod nohama hobliny a na nich slámu nebo seno, to podle toho, do jakého pytle zrovna hrábnu. Jsou to potvory a v místě u dvěří všechno vždy vyhrabou ven, tak to mám jako evergreen to tam zase nastlat.

V zimě jsme vždy měli max. 6 slepic. Tak uvidíme, jak to letos vydržíme. Přemýšlela jsem o zvětšení, ale zatím to nevypadá. (obýváme totiž tchánův pozemek a on je na mrtvici z toho, že nám to tak hezky šlape)

Co se týče teploty v kurníku v zimě -  letos zamrzla voda jen jeden den. A to měly slepičky vrátka otevřené na škvíru celou zimu, aby mohly dle potřeby ven. Ani na noc jim to většinou nezadělávám, maximálně tam dám kus hadru, aby jim nefoukalo. Ony stejně lítaj celý den venku a do kurníku chodí jen spinkat. V zimě jim samozdřejmě dávám pod nožičky větší vrstvu slámy. 

Veselko - zuby, taky mě v sobotu braly. Tak jsme se pro jistotu objednla na kontrolu, protože víkend je za dveřmi :) Růžence gratuluji k zotavení.  a zobáček tedy stříhat nebudu a budu čekat až ta horní část doroste.

Volátko má plné a nevypadá, že by nějak strádala.

Jinak už si ty mladší začínají trošku troufat na ty straré. Koukout úspěšně kykyriká, ale pořád je to troubič. Ale je fakt dobrej letec. Včera mi málem přistál na hlavě, když jsem mu nechtěla dát misku se zbytkama. Ale jinak je zatím bezproblémový a svoje holky si hlídá. Už se odvážili dál od výběhu a vypadá to, že brzy už budou na hnoji společně s ostatními. Nejmladší vlašky modré objevily vrátka výběhu a nesměle nakukují za jeho hranice. Vzdycky je to takové kuk a pak honem domů. 

Kvočna pod bednou stále kvočí. Ach jo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika