Jak postavit kurník pro slepice



host - 234.19 (?) 
15.4.2009 12:52, zobrazeno: 128788x

Dobrý den,

chystám se postavit kurník pro slepice. Zachystal jsem betonovou základní desku (rozměr 230 x 130), ale nevím jak dál pokračovat. Stačí postavit nějaká přízemní "budka" nebo je lepší postavit velký kurník se dveřmi i pro lidi? Nevím jak slepičárnu postavit, aby se snadno čistila, vybírala vejce a přitom nebyla zbytečně velká. Rád bych ji vyzdil cihlou "na kantku". Bude zeď dostačující jako izolant nebo ji bude nutné i zateplit?

Děkuji za Vaše rady a zkušenosti :)

Martin

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 136.53 (?), 26.4.2009 6:10

Dobrý den, mám stejný problém, taky by se mi hodila rada.Ale myslím, že nějaké dveře pro čištění by byly dobré.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 128.44 (?), 26.4.2009 7:55

Ve starém "Rádci z Předmostí" je několik nákresů, ale detailně si to nepamatuji. Jen zlomky. Měla by být rozdělana na "noclehárnu" - hřad a hrabárnu. Hřad může být vyvýšený, vzdálenost jednotlivých latí nevím. Mají být seřazené šikmo vzhůru - jako schody, aby slepice po sobě nekálely. Pod hřady trusník - rovná dobře čistitelná plocha. Slepice se večer nažerou a v noci to jde vše ven. Řešil bych otevíratelný do strany, aby se trus dal vyhrábnout do kolečka. Hřady se doporučují z širších prken, ne kulaté tyče, slepicím se nedeformují kosti. Možnost větrání hrabárny, okna. Zateplení na zimu, alespoň hřad. Hnízda dobře přístupná, v hrabárně. Rozměry a výšku si nevzpomínám. Luxusně možnost přisvícení v zimě, prodloužení dne a snášky. V noclehárně slepice musí vidět, jinak si nesednou. Celé řešit z hlediska občasné desinfekce. Víc nepomůžu.

Viděl jsem jednu nově stavěnou pěknou slepičárnu, ne detailně. Byla řešená tak, že do hrabárny byly dveře s pletivem a dál byl uzavřený prostor. Vnitřní řešení ale neznám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 52.1 (?), 26.4.2009 10:36

Dobrý den, měla (snad i mám) doma příručku o drobných chovech drůbeže a králíků, ale nemůžu ji najít a název si nepamatuji. Byla tam podrobně popsána stavba a zařízení kurníku, samozřejmě v ideálních podmínkách, z něčeho se dalo jistě slevit, nicméně základní obraz si člověk udělal. Možná, že byste něco takového objevil v knihovně.  Jinak ty hřady ne z prken, ale latí (hranolů) 4x5, hrany srazit, trusník pod nimi je deska, ve výšce, upevněná ke stěně a je ideální, když jsou hřady sklápěcí ke stěně, deska se pak dobře čistí. Možná bych si vybavila ještě další věci, ale spíš doufám, že uspějete v knihovně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 164.4 (?), 25.8.2011 0:54

a hnízda a vše je hotovo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 185.138 (?), 28.8.2011 18:04

Hnízda jsem viděl s "výsypkou" ven, dno je do svahu, škvíra na vejce a venku je otevírací truhlík. Slepice vejce nerozšlápnou a nesežerou. Větrání v létě je nutné, zateplení pro zimu také. Dejte si do google výraz poultry house a kouchejte se.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 239.134 (?), 17.10.2011 20:20

no zateplit asi ne ale nejlepší je udělat velký kurník se ddveřmi pro lidi a dát im tam neco na spaní nejaké deesky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 238.42 (?), 16.3.2012 10:36

třeba toto - jsou tam někde i plánky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika