Zvädnuté čučoriedky



host - 134.38 (?) 
4.8.2022 15:54, zobrazeno: 510x

Dobrý deň,

tento rok bola u mňa väčšia časť plodov čučoriedok akoby zvädnutá. Plody boli mäkké a čiastočne scvrknuté. Aj po dozretí zostali kyslé. Zo začiatku sezóny bolo všetko v poriadku a tieto problémy sa objavili neskôr. Listy sú v poriadku, vyzerajú zdravé. Neviete mi prosím poradiť, či sa jedná o nejakú chorobu alebo to možno pripísať na vrub počasiu (sucho) a preplodeným kríkom? Kríky boli pravidelne zalievané, doteraz (asi 10 rokov) s nimi nebol žiadny problém. Problém sa vyskytol najmä u jedného kríku, druhý mal takéto plody iba čiastočne a tretí rodil bez problémov. Vďaka.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 35.103 (?), 4.8.2022 16:51

Letos jsem měl stejný problém, takže si myslím, že to možno pripísať na vrub počasiu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 8.1 (?), 4.8.2022 18:33

Z vlastnej skúsenosti - pomôže zálievka. Polievam pravidelne 10 - 20 l vody týždenne na rastlinu. Podobný problém som mal tiež a vyriešil som ho ďalším dodatočným zaliatím čučoriedky. čučoriedky na kríku dozreli a mali normálnu chuť.

Jozef

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
aldyk - (36) - 49.43 (?), 5.8.2022 8:32

Přesně tak, velké teplo a nedostatek vody. V sezóně borůvky vydatně zalévám každý den. Mám je v nádobách a pokud jeden den nezaliju a je horko, tak druhý den mají zvadlé listy a plody jsou scvrklé. Po zalití se do druhého dne spraví a borůvky jsou opět krásně nalité. Pěstuju je v nádobách tak proto jsou na vláhu tak citlivé, ve volné půdě, pokud jsou tedy správně zasazeny, to asi nebude tak hrozné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 134.38 (?), 5.8.2022 15:24

Vďaka za odpovede. Ak v budúcnosti nastane podobné počasie, skúsim zvýšiť zálievku. Prajem všetko dobré.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika