Žloutnutí listů rybízu, malin, angreštu i měsíčních jahod



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?) 
24.5.2011 21:32
Používám Fytovit v postřiku na list, teď se chystám ošetřit takto révu, ostružinu a rajče.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 175.92 (?), 2.8.2017 16:46

kokoukam jake jsou problemy se vubec dostat na tuto stranku mam dotaz, ktery jsem si vyhledala a co delat s rybizem, kdyz tak rapidne zloutnou listy, netusila jsem, ze na takovy dotaz je tolika obstrukci a predem dekuji Lidmilova

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 2.8.2017 17:10

Může jít o normální proces, kdy listy i celé větve splnily svou funkci, nebo rostliny dlouhodobě strádají-suchem, hladem, chorobami... SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 134.38 (?), 24.5.2011 18:50

Mávam z času na čas niečo podobné na malinách. Jeden rok sa to vyskytne na jednej rastlinke a ďalší napr. o 5 metrov ďalej. Keby to bolo vo výžive, asi by to bolo stále na jednom mieste (prípadne by tým trpeli všetky maliny). Ste si preto istí, že to je výživou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 58.254 (?), 24.5.2011 21:22

Těžko radit takhle na dálku, nevíme,kde to je, jaký je geologický podklad, možná se mýlím, ale z těch obrázků mám dojem, že rostliny jsou v rozpraskaném betonu, takže těžko přijímají živiny.Všechny uvedené druhy shodou okolností vyžadují dostatek humusu a pH spíše na kyselejší straně.Možná by to spravila dávka hnoje, nebo jiného organického hnojiva, vaše půda může být dost zasolená, ale opakuji, jsou to jen dohady podle těch obrázků. pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 149.226 (?), 3.6.2011 21:05
Pripadá mi to ako rozumná otázka. Výživa nemusí byť na príčine. Vlani som liečil "železom" ázijskú hrušku a vinič. Vinič na jar málem nevyrašil, ale nakoniec si to rozmyslel. On aj hruška majú opäť chlorózu a pridali sa aj maliny (príznaky podobné ako na snímkach na začiatku vlákna). Tiež wistéria má chlorotické listy a netuším prečo? Ak je to spôsobené výživou, potom všetkým týmto rastlinám na rôznych miestach prídomovej záhradky buď niečo chýba alebo prekáža. Základné živiny istotne nechýbajú. Deficít mikroelementov by nerobil na žltých listoch hrušky guľaté zelené škvrny. Nafotím to aspoň na mobil a zverejním na fóre. Ak by to bola viróza, nemala by tak široký záber na viacerých botanických druhoch súčasne. Veru je to záhada. Znovu si dovolím opakovať: Nie každá chloróza je záležitosťou korelácie Ca x Fe. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 43.222 (?), 25.5.2011 0:54

U malin mám něco podobného. Podezřívám však sám sebe z aplikace nežádoucího (herbicidního) "vitamínu". Maliny jsou u plotu, za plotem okraj pole, těžko udržovatelný. Na podzim jsem tam stříkal herbicid a mám podezření, že jej chytla sem tam nějaká nenápadná odnož a dotransportovala kořínky, kde neměla. Některé rostliny rostou normálně, některé jsou jasně žluté a některé pošly asi už na podzim.   R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.24 (?), 25.5.2011 7:31

U maliníku mi žloutly listy první léta po zasazení do půdy s přídavkem staré omítky. Malinám vadil přebytek vápníku v půdě. Po přihnojení kompostem bez vápna a rašelinou se stav zlepšil.    Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 17.7 (?), 25.5.2011 9:46

Žloutnutí listů je tam, kde je navezena "černá" hlína.Původně tam byla dolina, tu jsem vyrovnával hlínou z kopaných základů sklepa.Dnes koupím ten Fytovit a provedu postřik, uvidíme.   Zdenek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 17.7 (?), 27.5.2011 9:22

Tak jsem si myslel že zajdu do zehradnictví, koupím Fytovit, postříkám a bude klid.A ouha už jsem byl ve 4 zahradnictví a Fytovit nemůžu nikda sehnat.Ach jo.    Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika