Zlomený stromkový angrešt



host - 200.188 (?)
10.6.2008 22:55

Pokud to aspon trochu drzi pri sobe, neni li to zcela na 2 kusy melo by pomoci prelepit to naplasti ci kobercovkou a pevne aspon na 2 mistech privazat ke kulu. Zachranili jsme takto v minulosti uz nekolik angrestu.

           at vam to roste           Ondra 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 159.181 (?), 8.6.2008 8:54, zobrazeno: 14989x
Dobrý den, bohužel se nám zlomil angrešt pod tíhou plodů, přestože byl trošku podepřený. Asi měl tenký kmínek, navíc my jsme zahrádkáři začátečníci :-(Prosím o radu, jestli se nedá zachránit úroda, pokud by se kmínek jakoby zase narouboval a přelepil, aby k tomu šly živiny (a je-li lepší to začistit nebo nechat zlomené bez další ho řezání a jen zase k sobě přiložit obě části stromku) a co dělat s tím zlomeným stromkem obecně - jestli se musí pořídit nový nebo jestli se dá nějak oživit. Díky moc za informaci ferbar@atlas.cz
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 8.6.2008 14:18

Pokud byl stromek angreštu pouze zohnutý a nalomený, zachránit se dá, jestli je zlomený úplně nebo z velké části, je ztracen. Naroubovat a přelepit kmínek je neúčinné.
   U stromkového angreštu je nutné, aby kůl byl vyšší než stromek a přivázaný alespoň na 2 místech - za kmínek i za korunku - nad místem roubování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 50.225 (?), 8.6.2008 14:37
Tahle otázka mě připoměla mé dětství, rodiče měli keřové srstky a ty se nelámaly a ta chuť karmínových plodů... dnes člověk keřový angrešt nekoupí a stromkové jsou na nic
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 63.242 (?), 10.6.2008 21:09

Taky se mi zlomil pod korunkou, tak jsem ho vzal a celou korunku jsem zasadil do země, hluboko, až do poloviny větviček a mám teď z něho keřový angrešt. Buď zakořenil zbytek meruzalky nebo zakřenily větvičky angreštu.Stejně to jde udělat u zlomeného stromku rybízu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 200.188 (?), 10.6.2008 22:55

Pokud to aspon trochu drzi pri sobe, neni li to zcela na 2 kusy melo by pomoci prelepit to naplasti ci kobercovkou a pevne aspon na 2 mistech privazat ke kulu. Zachranili jsme takto v minulosti uz nekolik angrestu.

           at vam to roste           Ondra 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika