Zhoršování kvality ostružin



host - 99.88 (?) 
13.10.2012 10:24, zobrazeno: 10519x

Zdravím,

zajímalo by mne, jestli mate nekdo stejnou zkušenost a pripadne cim to vlastne je.

Pestuji beztrnny ostruzinik jiz skoro 10 let, ale po nadseni z velkych skliznich vybornych plodu jsem se dostal do stavu, kdy ostruziny nedozravaji moc dobre, cast jich zplesniví nebo shnije a najít dobře dozrálou je skoro problém. Přitom před pár lety byla situace úplně jiná. 

Stanoviště je pořád stejné, ostružiny stříhám tak abych je udržoval zhruba ve stále stejné velikosti a hustotě, snad mají poslední 2 roky trochu více sluníčka (díky poražení jednoho stromu poblíž), jinak mne nic nenapadá.

Děkuji za případné názory. Martin.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 0.6 (?), 22.11.2012 21:56

Take mam stejnou zkusenost-mam ostruziny asi sestym, sedmym rokem na stejnem miste, a posledni dva roky plody nedozravaji, plesnivi... Myslim, ze chteji vymenit stanoviste. Predloni na podzim jsem zasadila tri sazenice jinam a ty uz letos plodily jako dive a ty starsi opet katastrofa. Tak jsem minuly tyden zasadila 6 sazenic jinam a tyto stare zlikviduji. Chteji asi zmenu mista, jelikoz i kompostu a vody mely dostatek.Tak pestovani ostruzin zdar!

Zdravi Jana

sazenice navic staleplodici maliny
sazenice navic staleplodici maliny
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 175.178 (?), 10.8.2013 8:29

Tak letos u mne ostružiny zase na nic, aspon to tak vypadá.  Nevím co dělám špatně, ale působí to tak, že se dají na jednom stanovišti pěstovat několik málo let a pak přestanoui dávat použitelné plody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
StankaO - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (193) - 174.53 (?), 10.8.2013 9:38

U nás nastala po cca 7-8 letech naprosto shodná situace. Loni jsem poprvé přihodila na jaře ke kořenům Cererit a bylo to jen málo lepší, letos jsem opět přihnojila a rodí krásně. Jestli se nepletu, ostružiník rodí na loňských výhonech, tak se možná projevilo to pohnojení. Nicméně už mám tříletou sazenici na jiném místě a ta letos rodí úchvatně, tak necháme do budoucna asi jen tu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 252.52 (?), 21.8.2013 19:45

jasné pravidlo: všechny staré ostružiníky vyhodit a koupit nové odrůdy, jen s cedulkou a pak můžem diskutovat o kvalitě plodů a j.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 252.252 (?), 28.7.2017 12:21

Ostružiník mám jeden, již 10 let, pokud bych neměla ostré nůžky a pořádně neprostřihovala i plodící větvičky, tak mám jen pár plodů. předtím většina ostružin zplesnivěla dřív, než dozrála. Taky se začla vyskytovat rez. Tak bez milosti řežu a stříhám, aby měla dostatek vzduchu. Kolegině má strašilky, tak stříhám celoročně. vlastně skoro každý týden stříhám tak 3-4 proutky, kde je nejhustěji. Posledních pár let sklízím min. 15 kilo zdravých plodů a nestříkám žádnou chemií. Nevím, co by tomu řekli strašilky.

Rostlina je u plotu na jižní straně garáže, na jaře lehce pohnojím cereritem a granulovaným hnojem, když se tvoří plody, tak zalévám a nechávám jen 4 pruty. Jakmile odplodí, všechno staré dřevo jde okamžitě pryč

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 185.138 (?), 28.7.2017 22:01

Hnojím, krotím keře na dva výhony max. 160 cm a stejně rez a pozdní zrání. Ale je pravda že oddělek u slepičárny rodičů už zraje a je bez rzi. Zase tam má vlnovníka...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 10.8.2017 0:42

Hnojím, nestříhám, zalévám, podpírám a sklízím.






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 234.26 (?), 12.8.2017 13:35

Pekná úroda, ako sa volá tá odroda pan Walter?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 14.8.2017 12:08

Ostružiník se ke mně doplazil od souseda a ten tvrdí, že je to odrůda Thornfree. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika