Zazimování jahod na balkóně



host - 216.104 (?)
19.11.2011 17:51

Dobrý den,

také jsem hledala odpověď, jak zazimovat převislé jahody. Nakonec jsem je dala do velké krabice, tu jsem ještě vyložila kartonem. Ostříhala jsem šlahouny a obložila jimi truhlíky - na záhonu bych asi přikryla listím... Když bude teplo, nechám krabici otevřenou, případně trošku zaliji, když bude mrznout - nebudu zalévat a krabici zavřu. Možná ještě přidám zmačkaný papír nahoru.

Mám ale otázku - jahody jsem měla letos na balkoně poprvé - hodně kvetly, plody ale nic moc a relativně malé - můžete mi poradit?

Děkuji Karla

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 109.6 (?), 21.10.2008 10:38, zobrazeno: 36008x

Letos jsem poprvé pěstovala stáleplodící jahody v truhlících na balkóně. Poradíte prosím jak je zazimovat, aby mi zas příští rok plodily tak krásně jako letos? A co všechno a kdy udělat ohledně přesazení a odstranění starých šlahounů? Děkuji Martina

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 143.205 (?), 21.10.2008 13:19

Z malého počtu reakcí usuzuji, že moc zkušeností asi není. Já bych odizolovala truhlík od podlahy balkonu a obalila jej folií.  Pozor na přemokření rostlin sněhem na jaře, mohou uhnít.  Přesazování zcela vynechala a šlahouny se dají odtřihnout ještě nyní bez problémů. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 103.59 (?), 14.11.2008 20:55

Dobrý večer. I já hledám odpověď jak jahody zasázené v samozavlažovacím truhlíku zazimovat. Ještě dnes jsem sklízela několik jahod - velmi sladké. Jinak je jich tam ještě dost zelených. Jedná se o tzv. převislé, dost drahé, ale chuťově velice dobré. Poukud by někdo měl zkušenost a sdělil nám ji touto cestou, budu velmi ráda.

Děkuji Marie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.127 (?), 18.11.2008 17:55

Také já mám stejný problém se zazimovánm jahod na balkoně. Divím se proč nám nikdo neodpoví? Proč teda k vám pšem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 67.226 (?), 18.11.2008 18:23

Za dlouhou dobu mé amatérské praxe se mi ještě nestalo, aby zdravý, zakořeněný jahodník na záhonu vymrznul, a to ni při silných holomrazech. Budu-li vycházet z toho, že jahoda jako jahoda, tak ani v případě, že s nimi neuděláte nic, patrně zimu přežijí.
Chcete-li mít však klid na duši, pak bych truhlík izoloval od spodu i ze stran, tak v síle pěti centimetrů, novinami, hadry, polystyrénem apod. Velmi zřídka, pokud nemrzne, bych je slabě zalil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 63.127 (?), 13.3.2009 9:27

Dobrý den

mám dotaz ohledně sázení pnoucích/převislých jahod. Babička si je objednala a už je má doma. Může je už zasadit nebo má raději počkat? A můžou být zasazeny přímo na záhon nebo musí být v truhlíku?

 

Děkuji za odpověď

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 157.112 (?), 16.10.2022 8:26
Zdravim a delim se o zkusenost Mam previsle jahodniky, ze vsech stran jim vyrostou cca 1m dlouhe slahouny, ktere po celou sezonu kvetou a plodi stejne jako zakladni rostlina. Takze urcite do truhliku a dat nekam na vyssi misto. Ja je mam na terase. Idealni je treba balkon. Na zahonu by vam byly k nicemu. Zazimovani: prevysle jahody mam 1.rok, tak to nejak zkusim. Vymyslela jsem to tak, ze jsem v puli zari ostrihala vyhony, zakladni rostliny stale trochu plodi. Ted truhliky i s jahodniky soupnu vedle sebe do vyvysenych zahonu. Mam vyhodu, ze je na zahrade mame. A v dobe mrazu to cele necim zakryju. Myslim, ze preziji. Za dva roky je vymenim za nove. Ahojte.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 216.104 (?), 19.11.2011 17:51

Dobrý den,

také jsem hledala odpověď, jak zazimovat převislé jahody. Nakonec jsem je dala do velké krabice, tu jsem ještě vyložila kartonem. Ostříhala jsem šlahouny a obložila jimi truhlíky - na záhonu bych asi přikryla listím... Když bude teplo, nechám krabici otevřenou, případně trošku zaliji, když bude mrznout - nebudu zalévat a krabici zavřu. Možná ještě přidám zmačkaný papír nahoru.

Mám ale otázku - jahody jsem měla letos na balkoně poprvé - hodně kvetly, plody ale nic moc a relativně malé - můžete mi poradit?

Děkuji Karla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika