Založení jahodového záhonu



host - 157.239 (?)
25.3.2019 8:14

Při nedostatku místa můžete zkusit plochou pyramidu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 160.30 (?), 24.3.2019 14:56

Netkaná černá textilie se prodává v různých gramážích př. 50gr/m2, 80gr/m2.

Budu letos taky poprvé zakládat jahodový záhon. Chci tam použít tu netkanou textilii gr50, už jsem si ji pořídila.
Koupila jsem si frigo sazbu odrůda DIAMANTE, tak to pro mě bude všechno jedno velké překvapení.

K té bílé netkané textilii - ano, je to na zakrývání rostlin, obalování keřů jako ochrana před omrznutím př. růže v zimě. Bílá je proto, že tolik neohřívá slunce zazimované rostliny a propouští světlo.
Z toho plyne, že pro ochranu před plevelem na zem je zcela bez účinku, plevel pod ní bude vegetovat dál. Sice nebude mít místo kam růst, ale kořeny budou odebírat živiny a plevel si cestičku, kam růst, nakonec najde. Navíc je ta bílá jemnějši než ta černá, takže plevelům méně odolná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 157.239 (?), 22.3.2019 11:49

Do 14h se normální jahoda sluníčkem neupeče. Bílá tex. se používá proti pozdním mrazíkům v době kvetení-přes noc, nebo ran.brambor, i proti náletům hmyzu vrtalek, pochmurnatek kladoucím vajíčka do cibulovin, karotky, dále fazolí..., a to dlouhodobějším nakrytím celé plochy i vzcházejícího nebo už vzešlého porostu. Mezi jahody raději ne-zábly by je nohy, byly by dlouho orosené-nebezpečí plísně botrytis... SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.169 (?), 22.3.2019 13:00

Bílá by vám jen urychlila růst plevelu mezi jahodami.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jariel231 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 146.203 (?), 24.3.2019 16:43

Já bych rád založil bezzásahové jahodiště. Na myšlenku mne přivedl kolega, který přes dvacet let jahody jenom sklízí. Po počáteční nedůvěře jsem mu uvěřil. Jahodiště nepleje, neokopává, nehnojí, nestříká a jahody jsou čisté bez hlíny. Je to prostě rajská zahrada. Listy jahod plevel udusí. Když je půda vyčerpaná, tak se jahodiště přesouvá. Zajímavé je, že jahody nezplaněly. Loni byly holomrazy a sousedka radila to zlikvidovat. Poradil jsem mu ať to nechá a nesahá na to. Jahody si poradily. Fotky jsou z loňského roku.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ronnie - (11) - 220.150 (?), 24.3.2019 21:14

Všem děkuji moc za rady... určitě je využiji.. :-) a až bude záhon hotový, hodím sem nějaké fotky před a po.. :-) Ještě mi volal kamarád co má taky chvilku zahradu, že bude kupovat nějaké keříkové jahody, jestli nemám zájem. Mít větší zahradu narval bych tam vše, tak díky bohu, že je malinká. :-D 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 25.3.2019 8:14

Při nedostatku místa můžete zkusit plochou pyramidu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.39 (?), 25.3.2019 9:10

Jen mě napadá že tu ještě nezaznělo, že pokud budete dávat folii a celý záhon připravovat nový na zelené louce, tak se s hnojením dělává že buď před položením folie zapravit organo-minerální hnjivo = něco s dlouhodobým účinkem, anebo až po položení folie a zasazení a počkání těch cca 14dní pak použijete už jen tekutá hnojiva, logicky..

Někomu to možná přijde samozřejmé, mě to při prvním pokusu nenapadlo že se přes folii s nějakým zahrabávacím hnojivem nedostanu.. takže pevného mi zbylo bakula a tekuté jsem musela běžet honem dokupovat. Tak ať se toho vyvarujete aspoň vy...

Sáša

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ronnie - (11) - 220.150 (?), 25.3.2019 20:29

Nakoupil jsem Cererit na zeleninu do skleníku, tak ten by se dal použít i na jahody ne? Ještě jsem přemýšlel, že bych koupil přímo Cererit na jahody a drobné ovoce, protože plánuji ještě na zahradě borůvky, maliny a rybíz, tak bych ten speciální Cererit na jahody a drobné ovoce taky využil. Jmenuje je HortiCerit. Určitě bych cca. 9-11.4. založil záhon, smíchal půdu s kompostem, zapravil Cererit a nebo HortiCerit... zavlažil a položil fólii a někdy okolo 20.4. bych "instaloval" sazenice jahod. To by bylo možné ne? :-) ono to zahrabávací by se dalo použít taky ne? odkrýt fólii... zapravit jemně okolo rostlinek a zase zakrýt.. Možná jsem napsal hloupost.. ale šlo by to asi ne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.169 (?), 25.3.2019 21:45

Nejlepší Cererit je ten klasický se stopovými prvky. Ty "speciální" jsou jen lapáky na peníze. Klasický jsem minulý týden kupovala za 219Kč/10kg. Ale s nadzvedáváním textilie při už zasázených jahodách nepočítejte, vždyť mají listy a ty vám naříznutím neprolezou. Jiná varianta by byla zálivka Kristalonem Start.(ale ne hned po výsadbě, nejdříve tak za 14 dnů).    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.93 (?), 26.3.2019 8:18

Na kan. boruvky Cererit s vapnikem pouzit nemuzete.

Pred vysadbou jahod bych dal spise kompost s dusikatym vapnem a pak dale prihnojoval rozpustnymi hnojivy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika