Založení jahodového záhonu



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 230.39 (?) 
27.3.2019 12:07

No a jestli se tu náhodou nebavíme o koze a o voze. Lovochemie má dostupné dva bezpečností listy cereritu, revize z r. 2015 uvádí slovně superfosfátu max. obsah 26,15% a revize z r. 2012 uvádí vzorcem dihydrogenfosforečnan vápenatý 12% obsahu. To rozhodně neznamená že tam je 12% vápna obsaženého v fosforečnanu vápanatém. ALe že v cereritu je 12 nebo 26 procent fosforečnanu vápanetého maximálně.

Mimo to mě napadlo jestli to nepletete s 12% forsforu v superfosfátu (dvojitý superfosfát)

Jestli někdy o generaci zpátky bylo v Cereritu 12 nebo 14 procent vápna.. nevidím důkaz a nechce se tomu věřit, nicméně to není nemožné. 

Ale jako doklad o vápenatosti Cereritu a jeho škodlivosti pro kyselomilné to dost kulhá.  

Sáša

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 112.137 (?), 27.3.2019 12:31

Řešil bych spíše, jestli to které hnojivo působí fyziologicky kysele nebo zásaditě a samozřejmě stávající pH půdy v kombinaci s těmito hnojivy. Vápenatá hnojiva se často používají ne pro zvýšení pH na kyselejších půdách, ale pro udržení stávajícího.Jsou rostliny, které vyžadují kyselou reakci půdy, ale na vápnění dobře reagují nebo ho snášejí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.93 (?), 27.3.2019 15:02

Pro kan. boruvky je nutne stale udrzovat pH substratu v rozmezi 3.5-5.0 a proto se pouzivaji hnojiva pro kyselomilne rostliny. Na dane tema je toho na internetu plno, pripadne Vam poradi prodejci rostlin. Cereritem nikdo aspon trochu malo znaly problematiky kan. boruvky nehnoji (sice existuje "Cererit" Podzim, ale to je jen siran draselny + horcik).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ronnie - (11) - 220.150 (?), 27.3.2019 19:33

Tedy, debata se rozjela. Mám k dispozici Cererit, dusíkaté vápno, kompost. Četl jsem na netu, že jahody mají rády kyselou půdu a někde bylo dokonce napsáno, aby zemina byla promíchána s rašelinou, takže pokud je cererit kyselý, měl by být na jahody ideální. Co se týče borůvek nijak jsem nekoukal co jim při výsadbě dát.. Kompost mít budu k dipozici a měl jsem v plánu se zeptat při koupi, ale jelikož jsem si právě při kupování cereritu a dusíkatého vápna všiml toho přímo na drobné ovoce, tak jsem se zeptal.. Chci ještě vysadit rybíz, maliny. Takže proto jsem psal o tom cereritu na drobné ovoce. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.169 (?), 27.3.2019 20:00

K rybízu, malinám, angreštu, jahodám dejte klidně normální Cererit, ony ty "specializované" vycházejí podstatně dráž a je to zbytečné. Už tady někdo psal, že za chvíli budou dělat speciál hnojiva i na jednotlivé odrůdy, jen aby měli tržby...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ronnie - (11) - 220.150 (?), 27.3.2019 20:30

Jasně bylo mi to jasné, tak paráda.. :-) Ještě mě napadlo je asi veliká hloupost si tekuté hnojivo vyrobit z cereritu a vody? blush

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.93 (?), 27.3.2019 21:15

To muzete, ale Cererit neni kysely. Siran amonny, siran draselny, Kristalony a YaraMilaComplex jsou kysela hnojiva.

Optimalni pH pro jahody je 5.8-6.2 (sirsi rozmezi 5.5-6.5).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.169 (?), 27.3.2019 21:26

YaraMila Complex ale obsahuje fluorid vápenatý wink.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.93 (?), 27.3.2019 21:56

Je to kysele hnojivo (meril jsem pH rozpusteneho ve vode) a pro hnojeni kan. boruvek se doporucuje spolecne se siranem amonnym  - viz Program vyzivy boruvek od firmy Yara.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 230.39 (?), 25.3.2019 9:13

Pane Vladimíre, co to je ty záclonové pytle, to je geniální. Co je obsahem a jak se to čistí a skladuje?

díky Sáša

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika