Výsadba - druh a koupě kanadské borůvky



m@rten - (40) - 78.114 (?)
25.7.2012 10:24

Přesně tak, ale mě to nežerou jen kosi, ale úplně všichni ptáci i ti úplně malinkatí... Pochytal jsem tolik druhů ptáků že bych to mohl kroužkovat :)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 216.236 (?), 18.7.2012 7:47, zobrazeno: 21902x

Dobrý den,

moc bych chtěla požádat o radu ohledně kanadské borůvky.

Mám pozemek, kde je jak slunečná, tak stínná strana. Mám tam trávu i prostor, kde rostou jehličnany, tudíž je tam půda pokrytá jehličím.

Nemohl byste mi někdo poradit:

1. jaké je nejlepší umístění
2. jaký druh borůvky koupit (chce me sklizeň co nejdříve a co největší :) )
3. kdys sázet
4. jakou velikost sazenic koupit
5. kde je nejlepší sazenici kupovat

Ohledně sázení jsem jž pročetla diskuze, co tu jsou.

děkuji moc

Alena

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 249.134 (?), 18.7.2012 16:10

dobry den, mate vyhodu ze mate misto s jehlicnani. Vetcinou sse doporucuje vysazovat kanadskou boruvky prave do hrabanky z jehlicnateho lesa... tak ze byt vama bych to nasadila hodne bllizko toho misto. Boruvka ma prave rada kyselou pudu.  Kdy vysazovat? vetsinou se vysazuji z jara, teda alespon ja jsem ji vysazovala kolem dubna. Nesazela bych ji na podzim, mohla by pomrznout... Ja treba pestuji tyto boruvky :Patriot (hodne oblibena v CR), bluecrop, goldtraube, berkley... No velikost sazenic se bude odvijet od toho za jak dlouho ji chcete sklizet.. V obchodech byvaji 2-lete, 3-lete i 4-lete jsem zahledla... Musite pamatovat na jednu vec, ze uplnou plodivost boruvka nasazuje kolem 5-6 roku. Tak ze kdyz koupite 2-letou, tak bude chvili trvat nez budete sklizet velke mnozstvi boruvek... alr i behem techto let, se da neco malo slidit z keriku. Kde ji nakupovat?.. Pokud mate ve vasi blizkosti nejakyho maloobchodnika, ktery je prodava takzkuste u nej..Lepe se o ne staraji nez napriklad v obchodech tipu (obi, baumax, atd...)). Ja jsem treba byla velice spokojena s internetovym obchodem. Svete div se, ale zbozi prislo v poradku, kazda ze zasenic se mi ujaly a prenadherna castka:-))). Tak ze bych klidne Vama i zauvazovala na poohlednuti z internetoveho obchodu... Hlavne co radim, poradne zalevat a hlavne poradne hnojit...:-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 216.236 (?), 25.7.2012 9:01

Děkuji moc za cenné rady. :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m@rten - (40) - 78.114 (?), 25.7.2012 9:44

Jaké hnojiva se Vám nejvíce osvědčily? Z pěstovaných odrůd doporučuji odrůdu Nortland, chutná fakt jako lesní borůvka. Jinak doporučuji sázet do směsi rašeliny, potěráku a hrabanky (pokud máte já to dávám jen do písku a rašeliny). A jinak doporučuji vymyslet ochranu proti ptákům, protože mě letost zlikvidovali tak 80% úrody a nelze to zakrýt jen tak, ty potvory jsou tak chytré, že najdou malou skulinku v síti a hned tam vlezou, pak sice nevylezou, takže je musím pouštět ven, je to jak ornitologická stanice :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pavel... - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 19.114 (?), 25.7.2012 10:00

Mám podobnou zkušenost. Na naše 6 keřů borůvek již druhým rokem musíme dávat sítě. Na dřevěnou konstrukci přhodíme síť a u země důkladně zatížíme. Ze začátku zrání se nic neděje, ale jak kosáci /i drozdi a špačci/ zjistí, že již je zralost bobulí pro ně přijatelná, začínají nálety a vše co jen trochu zmodrá, je hned od nich sklizeno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 156.8 (?), 25.7.2012 10:13

letos jsem zasadil asi 12-15ti leté keře, obsypáno plody

byl klid, nic se nedělo... pak JEDEN špaček z okolí snad letos poprvé přiletěl na zahradu a objevil borůvky... to bylo odpoledne... ráno jsem vstal a na keřích jich sedělo snad DESET!!! a nebyla tam jediná modrá borůvka!!! a to předchozí den tam bylo borůvek tak na dva velké koláče!!!

nezbyla tam JEDINÁ modrá borůvka, myslel jsem že špatně vidím... takže netkaná bílá textilie, omotat kolem dokola a ještě nahoře... to bylo před asi 5 dny a dneska jsou pod textilií zase desítky modrých borůvek...

jak letos pomrzly třešně, tak ptáci nemají co žrát a je to katastrofa, lezou snad na všechno

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m@rten - (40) - 78.114 (?), 25.7.2012 10:24

Přesně tak, ale mě to nežerou jen kosi, ale úplně všichni ptáci i ti úplně malinkatí... Pochytal jsem tolik druhů ptáků že bych to mohl kroužkovat :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 216.236 (?), 25.7.2012 17:02

Zdravím Vás, překvapilo mne, že jste zasadil 12-15ti leté keře borůvky. Všude na internetu jsem našla keře do maximálního stáří 5-ti let.

Mohu se zeptat, kde jste keře koupil?

děkuji

Alena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 156.8 (?), 25.7.2012 18:03

měl jsem v jednom zahradnictví na okraji Prahy už 3 roky žádost o zajištění už letitých borůvek s balem, tj. aby rovnou plodily

po 3 letech se to povedlo, ale samozřejmě to taky dost stálo... nicméně nelituji, dal jsem pod ně (2 borůvky) 1200 litrů čisté rašeliny a teď už skoro měsíc pořád sklízíme borůvky a pořád další a další domodrávají yes

standardně tuhle velikost nikde nemají, co vím, ale sehnat se nakonec dá, jen to je asi i o náhodě a samozřejmě financích, je to několik tisíc za jednu

výsadba kanadské borůvky
výsadba kanadské borůvky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.236 (?), 25.7.2012 18:51

Děkuji za informaci. Zkusím zapátrat po místních zahradnitvích, zdali by to bylo v jejich možnostech dodat takovou rostlinu.

Vámi přiložená fotka je fakt krásná - radost pohledět.

Přeji hodně pěstitelských úspěchů!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika