Velkoplodé meruzalky od p. Karla Jašíka



host - 128.222 (?) 
20.6.2017 0:09, zobrazeno: 3529x

Jsem váhal zda založit toto téma o které asi nebude moc zájem, ale nakonec jsem se odhodlal. Mezi rybízy a angrešty by asi zapadlo úplně i když k nim má velmi blízko.

Jako milovník "moc nejedlých bobulovin" pro zpracování na nápoje jsem kdysi chtěl oživit výsadbu právě těmi šlechtěnými meruzalkami. Nebyly k sehnání a než jsem sehnal kontakt, bylo už pozdě. Odpověděla mi jen jeho dcera...

*

Pěstuje někdo něco takového z jeho šlechtění. Dnes už to nesháním, jen tak pro zajímavost a možná pro zpestření sortimentu drobných bobulovin mně to tak v souvislosti s tématem Angrešt a rybíz 2017 napadlo.

Rafael.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 241.241 (?), 20.6.2017 7:12

Loni jsem sehnala velkoplodou meruzalku - black giant missouri, došly mladé zapěstované větvičky (dnes již pěkné keře cca 50 cm vysoké), letos krásně žlutě kvetly a mají již takové zelené soudkovité plody, mělo by to dozrát zhruba měsíc po rybízu a doufám, že něco ochutnáme, náš nenechavec krocan co je nízko vše odrbe, v květnu se pustil do kamčatek, loni orval malou jabloň nechal nám jedno jablko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.47 (?), 20.6.2017 9:47

Letos na jaře jsem koupil na zkoušku dvě šlechtěné meruzalky v německém zahradnictví Deaflora, v e-shopu mají 7 odrůd pod názvem Missouri - Johannisbeeren. Podle popisu mají být chuťově vynikající. P.M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.64 (?), 20.6.2017 10:14

S těmi novými (často různobarevnými) zkušenosti nemám. V minulosti jsem pěstoval jakési velkoplodé meruzalky - byly jen o málo větší než ty podnožové a chutnaly stejně. Tedy jíst se moc nedaly, ale marmeláda byla výborná (s malinovou příchutí a na koláčích taky (tam zase připomínaly borůvky)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika