Stagnace Kamčatské borůvky



Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?)
1.5.2009 20:53

Reaguji na úvodní problém a mohu konstatovat, že po užití rad ze zdejšího fóra ZK jsem pohnojil a zalévám (toto jaro by to určitě uschlo) a dokonce ve 4. nebo 5. roce od výsadby se dal do růstu. Dokonce jsem jeden kěř zkrátil na 1/4 a vršek všechen pryč a taky se má k světu.

Zk zřezaný
Zk zřezaný
ZK odnožující
ZK odnožující
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 46.80 (?), 20.3.2009 22:48

Duet znamená dvakrát plodící nebo samosprašný?Vim,  že ve zpěvu je to, když zpívají dva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 253.142 (?), 20.3.2009 22:59

Stagnace je způsobená nedostatkem řezu. Dopuručují zkrátit rostliny na 1/3.  Dále dobře přihnojit zálivkou 1 % Kristalonem. Vodou zalévat alespoň jeden měsíc.    Vladislav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 101.135 (?), 16.5.2009 10:45

Pane Vladislave, ztotožňuji se s Vaším doporučením a myslím že řez bude tím nejdůležitějším, co pro ZK můžeme udělat, aby nestagnoval. Mám dva keříčky, které tři roky sedí tak, jak byly koupeny, přes všechny snahy o zajištění nejlepších podmínek. Loni na podzim mi labrador jeden keřík okousal. Dostal za to co proto.  A ejhle. Okousaný keřík začal vesele odnožovat. Ale pozor - ani jedna nová odnož neměla květy, t.j. na celé rostlině nebyl ani jeden kvítek. Zatímco vedlejší, neokousaná rostlina nedala zase ani jedinou odnož, ale na výhoncích ve starém dřevu kvitky byly.  Dnes jsem neokousaný keřík zkrátila. Uvidíme za rok, zda okousaný keřík rozkvete. Mnou dnes krácený pokvete sotva, potvrdí-li se mi reakce nerozkvetlého keříčku kvůli jeho okousání psem. Mohu se jen těšit, že za další tři roky se snad nějaké úrody už na obou keříčkách dočkám. To už keříčkům bude ale šest, nebo vlastně sedm let. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.164 (?), 21.3.2009 17:16

Juraj Kafka, Na vysoké škole v Brně zkoušejí mnoho odrůd zimolezů už dávno a tvrdí že nejlepší chut má amur.  Já tady mám mnoho semenáčů ze semen z různých míst ruska a mnohé mají plody velmi chutné.Jeden má nahořklé, ale když přezraje tak se u nich hořkost úplně ztratí a jsou výborné.Měl jsem i altaj, ten měl veliké plody ale dost hořké.Ono nezáleží ani tolik na druhu, stejně je to moc pokřížené.Prostě jak se povede.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 46.80 (?), 21.3.2009 17:49

Teď tu zrovna nemám po ruce tu publikaci, z které jsem čerpal. Byla to nějaká věděcká práce publikovaná v roce 2007. Zkrátka podstatné tam bylo, že jedině pravá čistá nekřížená Lonicera kamschatica neměla nikdy nahořklé příchutě, jedině kulaté plody vykazovaly kyselejší chuť. Cylindrické a protáhlé plody byly sladké. Výsledky brali z různých lokalit. A dále tam bylo uvedeno, že odlišujícím znakem kamschatiky od edulis či altaica je, že má obrvené letorosty a listy. Kdežto tyto dvě také jedlé a pěstované je mají hladké. Tyto druhy mají větší pravděpodobnost výskytu nahořklých příchutí. Kříženci, kteří vykazují nahořklou příchuť, mají v sobě podíl těchto druhů. Byť mají našlechtěné větší plody (a tedy i prodejnější) než samotná kamschatika. Proto jsem uvedl, že jsem si všiml těch trichomů u některé z Polska dovezených odrůd a u jiných ne. Buď je to ´Atut´ a nebo  ´Čelabinka´. V týdnu se k té publikaci dostanu, tak ji zde uvedu v plném znění. Každopádně jsem již vysadil krom těchto dvou ještě také ´Sinoglasku´ a jako srovnávací odrůdu ´Modrý triumf´ - tu už mám vzrostlou.´Duet´ se od ostatních liší šířkou listů. Zatím jsou to mladé rostliny, ale mají na květ. Pokud mi to ptactvo neozobe, tak se s vámi podělím o další poznatky. Kdo tu psal, že rostliny téměř nerostou, možná by stálo zato udělat to tak, že nechat tam jeden prut s kvěťáky a vše ostatní sestřihnout na jedno očko. V době růstu nových zmlazených letorostů dobře zalévat.

Jinak v Lednici jsem koštoval tam vysazené odrůdy. Přezrálejší plody snadno opadávaly.

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 175.143 (?), 31.3.2009 22:32

Mám z Lipníku MT už asi 6 let a je velký asi 1,20m a i docela hustý keř.Plodí pěkně a docela dost, jen plody jsou kyselejší, ale dají se.Teď jsem dokoupila Altaj a Amur, ale jsou zatím malé.Jinak dost hnojím, zalévám, plodí na loňských výhonech a ty jsou ročně tak 20cm dlouhé.Jinak je mám v normální zemi, v trávníků, neokopávám,ale je důležité to hnojení a hodně vody, koncem července mi zastavují růst a dost brzy i opadají listy, někdy i podruhé kvete/loni to bylo v říjnu/, ale nakonec stejně ještě zakvete znovu dost na jaře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 46.80 (?), 11.4.2009 21:08

tak ted už to vyrašilo, tak chlupaté listy mají jak Duet, tak i další jako Čelabinka, Sinoglaska, Atut, Wolocebnica i Modrý Triumf. Duet je pozdějirašící a tím pádem později kvetoucí s okrouhlejšími lístky. Čelabinka a Sinoglaska jsou už rozkvetlé, Triumf má poupata. Nadm. výška 500 m.

Zdraví Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 28.39 (?), 11.4.2009 21:28

V říjnu 08 jsem vysadila Altaj a Amur-vypadaly jako chudinky. Docela se zmátořily a nyní kvetou. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 175.143 (?), 14.4.2009 9:15

Tak v n.m. výšce 360 MT už kvete asi týden, altaj, amur jsou letos vysazený tak jen porostou bez květu a opravuji výšku u MT 6 roků a mají 167cm R.D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 1.5.2009 20:53

Reaguji na úvodní problém a mohu konstatovat, že po užití rad ze zdejšího fóra ZK jsem pohnojil a zalévám (toto jaro by to určitě uschlo) a dokonce ve 4. nebo 5. roce od výsadby se dal do růstu. Dokonce jsem jeden kěř zkrátil na 1/4 a vršek všechen pryč a taky se má k světu.

Zk zřezaný
Zk zřezaný
ZK odnožující
ZK odnožující
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika