Sladka ostružina



vrana2 - (2) - 20.30 (?)
18.3.2017 10:28

Proti plevelu sázím stromy, v jejich stínu plevel neroste.Stromy rostou jako plevel, já jen chodím sklízet.Občas něco uříznu, nechám měsíc schnout na ohništi a spálím.Bez ohniště to je špatné, leda kdo má drtič větví si poradí.
Dobré je zasít hořčici nebo podobné a po vzrůstu zapravit do země.Popelem občas posypu pod peckovinami a jádrovinami.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Karolína16 - (5) - 179.82 (?), 18.8.2016 9:37

Nevím, zda již někdo nezminoval, ale máme odrudu Navaho a už docela dlouho - prvnich par let neplodila nic moc, ale kazdym rokem silila a silila a dnes je obalena desne moc. deti se na ni chodi "past" kazde rano a porad dozravaji nove a nove bobulky. Je sladoucká - musí se nechat opravdu dobre dozrat - netrhat drive, nez se plody zacnou sami jako by pouštět! ;)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.2 (?), 18.8.2016 10:45

To rád slyším (čtu) Navaho si chci pořídit letos na podzim. Jak ji máte dlouho, jak je vysoká, od kkdy do kdy plodí? :)  Děkuji Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.89 (?), 16.12.2016 7:56
Dobry den, i ja beztrnne Navaho doporucuji. Roste krasne vzprimene. Plody jsou velke a stavnate. Sladke, opravdu vynikajici. :-) Bohuzel nam spoustu plodu na podzim nedozraje.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 206.182 (?), 16.12.2016 9:56

Zkracujte výhony na max.3m, pak dozrají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MarieW - (5) - 157.7 (?), 17.3.2017 21:44

prosím o radu, je možno plazivé ostružiny nechat plazit po zemi? potřebuji pokrýt půdu, aby nerostl plevel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vrana2 - (2) - 20.30 (?), 18.3.2017 10:28

Proti plevelu sázím stromy, v jejich stínu plevel neroste.Stromy rostou jako plevel, já jen chodím sklízet.Občas něco uříznu, nechám měsíc schnout na ohništi a spálím.Bez ohniště to je špatné, leda kdo má drtič větví si poradí.
Dobré je zasít hořčici nebo podobné a po vzrůstu zapravit do země.Popelem občas posypu pod peckovinami a jádrovinami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
František - (26) - 218.135 (?), 23.3.2017 10:44

Ja mám staré tŕnisté neplazivé ostružiny. Názov nepoznám. Sú sladké ale je to pastva pre osi a muchy ako aj pre vtákov. Vyskytol sa mi jeden problém niektoré plody zostanú  " zakrpatelé a malé" a nemajú ani sladkú chuť. Čím to môže byť? Pravidelne ich hnojím. Polieval som ich iba v období veľkého sucha. Majú aj dosť svetla. Chcel by som ešte teraz urobiť nejaké opatrenie aby sa mi to už nestalo.

Dík za rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika