Příspěvky uživatele - František

Merač pH, 30.10.2023
Nemáte skúsenosti s elektronickým meračom pH? Uvažujem o jeho kúpení. Predpokladám že bude dosť nepresný a že bude lepšie merať pH chemickým rozborom. Súhlasíte? Dík za rady.
Trávnik a mletý vápenec, 23.10.2023
Môžem teraz na jeseň / podzim / posypať trávnik mletým vápencom? Nespáli ho? Alebo mám počkať až napadne sneh a posypať ho po snehu? Dík za rady.
Oddýchnutie pôdy, 24.3.2023
Chcem nechať oddýchnut pôdu ale nechcem to mať moc prácne a používať klasické zelené hnojenie, ktoré sa musí pravidelne zaorávať a znovu vysievať. Mohol by som použiť ďatelinu / jetel/ alebo radšej lucernu / vojtěška/. Nechal by som ju viac rokov. A... celý příspěvek >
Kaz na mrkvi čierne škvrny, 24.2.2023 Obsahuje fotku
Dobrý deň, čo sú to za čierne škvrny a ako sa mám brániť voči nim? Sú na mrkvi asi už pri vyberaní a v podstate sa nemenia ani počas skladovania zrejme iba postupujú viac do vnútra. Nikde som nenašiel čo by to mohlo byť. Prikladám obrázky. Dík.
Typ čerpadla do 1000W nerez - liatina, 6.7.2021
Občas zalievam záhradu a terajšie povrchové čerpadlo mi dosluhuje. Vyberám medzi Garden 800 a Metabo P3300G. Parametre sú približne rovnaké a stačia mi. Prvé je nerezové / ale asi samotné čerpadlo z plastu a obal z nerezu???/ a je to  "... celý příspěvek >
Skusenosť s biopostrekmi, 12.6.2020
Akú máte skúsenosť s biopostrekmi, hlavne proti cicavým a žravým škodcom? Napr. NeeaAzal T/S,  Biool, Karanimba, rock effectom, Entonem Steinernema, Floravita Citro... A taktiež Bioformatoxom na mravcov. Ja som s bioformatoxom nemal dosť dobrú... celý příspěvek >
Mravenci v jahodách a ostatních záhonech, 3.6.2020
Pozdravujem, ja som skúšal Bioformatox a teraz som objavil bioAtak křemenný prášek. Ešte je aj Entonem Steinernema feltiae / parazitná hlística/. Vyskúšal som zatiaľ Bioformatox, ešte minulý rok. Účinnosť neviem dosť dobre posúdiť aplikoval... celý příspěvek >
Polievanie borůvek a podobných rastlín, 3.5.2018
Náter je O 2004 ale staršia verzia, obsahuje viac škodlivých látok. Prikladám z netu: Barva UNIBAL O 2004 je určena pro základní nátěry železných konstrukcí vystavených povětrnosti. Není určena pro nátěry přicházející do přímého styku s pitnou vodou,... celý příspěvek >
Polievanie borůvek a podobných rastlín, 2.5.2018
Začal som pestovať klikvu a brusnice, majú podobné nároky ako borůvky. Mal by som ju polievať dažďovou tj. mäkkou vodou ale nechcem používať vodu zo svojej strechy. Je tam natretý plech a myslím že nebube voda zdravotne OK. Neexistuje nejaký... celý příspěvek >
Správne čistenie benzínovej kosačky, 8.3.2018
Mám benzínovú kosačku / ALKO/ je to štvortakt a pri čistení ju bežne dám na " bok" karburátorom hore a tak ju čistím už roky. Čistím ju hneď po kosení takže je ešte teplá a benzín ani olej nevypúšťam. Nie je to úplne " košer". Hrozia mi nejaké... celý příspěvek >
Bio zelí, 8.9.2017
Pojem biozelí alebo značka bio je podľa noriem a každý štát ju má nejako definovanú. Základné pravidlo: nepoužívajú sa pesticídy a chemické hnojenie ale iba prírodný hnoj a postreky na prírodnej báze kde je na nich uvedené že sa môžu používať v bio... celý příspěvek >
Bio zelí, 6.9.2017
Pokúsil som sa vypestovať bio zelí. Na začiatku pri malých sadeničkách som musel 2 krát použiť postrek. Bola napadnutá malými cicavými voškami a bioprípravky mi nezaberali. Nemáte s tým skúsenosť? Minulý rok som chcel kúpiť biozelí / slov. biokapusta... celý příspěvek >
Svlačec - pupenec, 22.8.2017
Ďakujem za odpovede. V podstate záver je taký že musím usilovne odstraňovať svlačec / slov.  pupenec / čo najčastejšie a aj s koreňom. A pritom úspech nemám zaručený. Ten koreň je potvorsky hlboko. Ako som písal chemicky ho nechcem odstraňovať.... celý příspěvek >
Svlačec - pupenec, 11.8.2017
Na záhrade sa mi rozmnožil svlačec / pupenec /. Nechával som časť záhrady úhorom.  Nechcem ho ničiť chemicky a asi je to dosť problematické. Poradí mi niekto, Nevedel som že je to skoro nezničiteľná rastlina. Pýr som napríklad mechanicky... celý příspěvek >
Dve odrody brambor vedľa seba, 29.3.2017
Chcem si zasadiť malé množstvo zemiakov / brambor / a chcem použiť dve alebo tri odrody, ktoré zasadím vedľa seba. Je to vhodné, neovvplyvnia sa navzájom? Dík za rady.
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika