Sazenice borůvek - kde nejlépe koupit



Stránky: 1,  2,  3   
zltyagat - (9) - 240.48 (?) 
5.2.2022 0:47, zobrazeno: 3899x

Dobrý den, 

prosím o radu kde nejlépe koupit sazenice borůvek? Ideálně zahradnictví co sazenice zasílá, nebo v blízkosti Prahy.

Zvažuji zatím buď:
- zahradnictví Spomyšl - mají 2-leté sazenice v kontejneru 2,5L za 229 Kč
- borůvkova farma Samšín - mají 3-leté sazenice v kontejneru 9x9 za 157 Kč a 4-leté v kontejneru 2-3L za 227 Kč
Láká mě Samšín (starší borůvky za lepší cenu), ale trochu mě mate že se prodávají v květináčích které 'neodpovídají' věku (4-letá ze Samšína má stejný květináč jako 2-letá ze Spomyšlu).

Proto bych se chtěla také zeptat zda máte zkušenosti s borůvkami z těchto 2 zahradnictví?

Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 242.22 (?), 5.2.2022 7:14

Zahradnictví Spomyšl - mají 2-leté sazenice v kontejneru 2,5L za 229 Kč... nejsou to spis trilete? Dvoulete byvaji v kontejneru P9.

Samšín neznám,  Spomyšl nic moc, ale maji tam licencni odrudy... Draper, Calypso, Osorno... ty bych doporucil. 

Nakupuji licencni odrudy na Slovensku u firmy Ing. Daniel Šimala - TATRABERRY, simala@orava.sk.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 247.49 (?), 5.2.2022 8:39

Záleží jak to kdo počítá. První rok se vypěstuje řízek. Druhý rok se přesadí do menšího květináče, třeba P9. Třetí rok se přesadí většinou do květináče 1,5-2,5 L, optimum do objemu 2 litry. Čtvrtý rok by se měly přesadit znovu, do 4-5 litrů.

Ovšem ti, co zasílají moc nepřesazují, protože je pak objemný a těžký balík. Avšak sazenice v květináčích, aby velmi dobře prosperovaly, by se měly přesazovat každoročně.

Takže sazenice třeba čtyřletá ve stejném kontejneru jako tříletá je předpoklad, že je v horším stavu. Mohou být problémy se zakořeňováním, růstem. Třeba čtyřletým v prťavých P devítkách bych se vyhnul obloukem.

Ovšem, říkám. Záleží, jak to kdo počítá. Letos se ještě nepřesazovalo a ani zatím nic nerostlo, takže někdo je považuje ještě za tříleté, někdo již pro lepší efekt za čtyřleté.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 9.142 (?), 5.2.2022 8:51

Já bych borovky z internetu kupoval jen v největší nouzi. Stav sazenice je ten nejdůležitější předpoklad úspěšné výsadby. PP.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 250.237 (?), 5.2.2022 10:09

Borůvky bych kupovala až olistěné, abych měla jistotu, že jsou v pořádku. Sepište si doma odrůdy, které chcete a pak v zahradnictví vyberte z nabízených rostlin ty nejlepší (osobně). Ve Spomyšli bývá velký výběr (i míň častých a novějších odrůd), ale běžnou odrůdu v pěkném stavu potkáte i v malých zahradnictvích. Záleží co dovezou a jak jsou vybraní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 81.144 (?), 5.2.2022 10:34
Já borůvky vůbec nepěstuju a ani se k tomu nechystám, ale osobně bych zajel na borůvkovou farmu. I tam se dají pořídit sazeničky. Z četby příbalových letáků proti houbovým chorobám vím, že jsou v seznamu i borůvky. Asi bych se snažil vybrat něco odolnějšího, pokud je to možné, aby se nemuselo moc stříkat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 5.2.2022 11:00

Borůvka je vynikající spolehlivé ovoce bez jakýchkoliv chorob a potřeby chemického ošetření, alespoň u mně na zahradě. Když se dodrží podmínky výsadby, je naprosto "bezúdržbová" a vyjma hnojení a závlahy nepotřebuje žádnou péči.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.5 (?), 5.2.2022 11:11

Souhlasím, mám 4, tu nejstarší už skoro 20 let a plodí víc, než ty novější. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 5.2.2022 11:27

je to tak. Postřik není nutný. Občas potřebuje oporu, když se větve pod tíhou dozrávajících plodů příliš ohýbají. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
zltyagat - (9) - 240.48 (?), 6.2.2022 1:02

Děkuji všem za odpovědi, počkám tedy na jaro a zajdu vybrat osobně (pokusím se najít nějakou farmu blízko Prahy co má odrůdy co chci :)).

K věku sazenic ze Spomyšle - napsala jsem jim a tohle mi odpověděli, také jsem dle velikosti kontejneru doufala že budou starší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika