Sázení a pěstování malin



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 0.56 (?) 
2.7.2016 19:42

Jak vysoká je tyč? jinak to vypadá velmi dekoratinvě. em

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 254.91 (?), 4.7.2016 11:02

Tyčka měří 2.5 metru,,ale ani nemusí být Do metru výhony drží konstrukce a.pak po obvodu výhony stáhnu provázkem a po odpolození stejně přijdou ustříhnout a nové jsou právě tím provázkem zajištěný. Krásně všechny maliny i ostružiny dozrávají a s nějakou plísní absolutně není problém. Děti je obírají dole my dospěláci nahoře (aspon na nás taky zbyde)   Míla

pěstování malin
pěstování malin
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.91 (?), 4.7.2016 11:04

Ještě jedna fotka z blízka. Míla


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 4.7.2016 11:09

yes-jo, jo-komu se nelení, tomu se zelení, červená, žlutí, černá... Kolik let už to takhle pěstíte, jak moc a čím hnojíte, jak-čím bráníte uprchlíkům z kruhu...? SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 4.7.2016 12:55

Třeba tahle malina (?Bristol, Cumberland?,...) z kruhu neutíká. Potřebuje při své poléhavosti a bujnosti nějakou oporu potřebuje. Je z těch nejranějších. Roste podobně jako beztrnné ostružiny z jednoho místa. No a ty novější odrůdy rostou spíše jako pevný keř (ty moc oporu ani při výšce 2 a více metrů nepotřebují), než aby se příliš bujně rozlézaly. Trochu se to dá držet i hnojením. Když mají dost nerozlézají se tolik. Já u nich mám fólii z dřevěných bedniček, ve kterých chodí v létě a na podzim hrozny z Itálie. Míla asi i vyšší (už to tady psala). No a když se náhodou ještě něco proleze spodem, je to v trávníku pro sekačku jako nic. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.91 (?), 4.7.2016 15:12

Tak vám řeknu, že takto vysázené ostrůvky mám již věřte-nevěřtě 10 let.Sama jsem překvapená, jak jsou stále na jednom místě a zdravé a stále plodí.Rýčem obrývám na jaře a zapravuji hnůj. Na podzim zasypu kompostem-tot vše.Nezalévám (jen co spadne z nebíčka),jenom teda vloni jsme jim trochu vody dali... Jaká je to odrůda teda nevím... jen ty žluté maliny jsem dostala odkopek od kámošky a vyměnila je za ty bývalé.Ty tam také již asi 7 rok plodí.Jo a jak popisuje pán, tak když se objeví nějaká rostlinka bokem, tak sekačka ji lehce zvládne!!     MÍLA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 80.213 (?), 15.11.2015 8:01

U té konstrukce se mi zdá porost moc hustý a oslunění je jen po obvodu porostu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.47 (?), 15.11.2015 8:41
Presne tak, aj po dazdi tam urcite je vlhko
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 14.11.2015 19:47

Komu není rady, tomu není pomoci. Maliny v těch kostičkách mají málo místa, budou se tísnit, málo půdy, nebudou mít vláhu. Nebudou mít místo na nové výhony - znáte růstový cyklus malin? Podlezou tvárnici spodem a stejně budou vyrážet vedle. Špatné řešení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Roman71 - (7) - 20.187 (?), 16.11.2015 14:45

Však ať si tvárnici klidně podlezou. Tam to obstarám pojezdovou sekačkou. Ale jak bych řešil trávník zarůstající do malin? Určitě hůř, jak maliny které podlezou tvárnici. Zeminu budu ještě dosypávat a málo vláhy vyřeším zálivkou a mulčem. já bych své řešení zas až tolik neodsuzoval... Zcela nepochybně řešení, které se tu na fotkách objevuje, je lepší, ale svůj záhon v tvárnicích bych úplně nezatracoval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika