Rozročík na jahodníku - sanace půdy záhonu?



host - 65.144 (?)
13.3.2015 9:25

To se mi zda dobry napad (davat ostrihane vyhony k jahodam). Jake mnozstvi T. pyri jste koupil a kolik to stalo?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 14.23 (?), 12.3.2015 15:53

Frigosadbu mají i v Turnově,... holanďani a jiné importy mne nenapadly.

Dobrý den,

bohužel frigo sadbu neprodukujeme, pouze zelnou sadbu. Frigo sadbu při větší poptávce dovážíme z Holandska.

S pozdravem

Ing.Louda - Sempra Turnov s.r.o.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.14 (?), 12.3.2015 20:48

a co při nižší poptávce?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daneek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (91) - 228.52 (?), 12.3.2015 20:50

Sousedi maji planinu, respektive moniliosni jabka, nejblizsi mozne jahody budou tak 100 metru. Ja sama mam na zahrade asi 7 metru a za terennim zlomem jeste zbyle v trave senga sengata z nedokonale zruseneho zahonu a ty jsou v pohode. Nevim, kde se to u me vzalo.  Tak premyslim, jestli se sadbou - ale rekla bych, ze v prvnim roce byly zdrave. Jinak se to siri vzduchem? Jak dlouho to v pude prezije? Neni na to nejaka rezistentnejsi odruda?

Tyhle carmeny zachranovat nechci, ale rada bych od toho uchranila ty co si koupim priste. Namocit je rovnou do insekticidu mi prijde jako dobry napad - sazenice jsou ridke, zatimco rasici srdicka na jare podle me technicky nejde ze spodni strany listu postrikat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 228.52 (?), 12.3.2015 20:43

To je rada, kterou jsem chtela slyset, diky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.23 (?), 12.3.2015 21:58

Sazenice jahodniku se namaceji 20 minut, nikoliv 4 hodinky. Namaceni sazenic ma (ci melo) minoritni registraci pouze u pripravku Sanmite (nikoliv u pripravku Vertimec).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.14 (?), 12.3.2015 22:42

20 minut je minimální doba a poskytuje nejlepší produktivitu práce. Pokud má člověk na to čas, namočení na 4 hodinky sazeničkám určitě neublíží. Taky se do toho roztoku dá přidat TM Rovral Aquaflo...

Samnite je lepší, protože se dá lépe sehnat v malospotřebitelském balení. I když nyní koukám, že i Vertimec je v malém 10ml balení. Taky jsem našel, že pro malospotřebitele má na toto registraci Decis All.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.39 (?), 13.3.2015 6:30

... nyní koukám, že i Vertimec je v malém 10ml balení.

Znalosti pesticidu a pestovani jahodniku mate na nulove urovni. I pri 20 minutach je riziko poskozeni sadby (minoritni registrace, neni znama odrudova citlivost).

Radte s tim co znate a to co neznate, se snazte pochytit od ostatnich.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 13.3.2015 8:26

Víte pane JR, ono pokud by i jen tak trochu došlo k popálení (jakože prodloužení doby to nezpůsobí) tak je to menší škoda jako když by to roztočíci a jiný savý a žryvý hmyz přežily. Jde o tu spolehlivost zatečení přípravku mezi šupiny srdíčka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 28.101 (?), 13.3.2015 8:53

Vloni jsem starý záhon zlikvidoval a nový založil asi o 10 m dále. Koupil jsem novou sadbu, a tu jsem máčel v Sanmite. Napadlo mně zkusit T. pyri. Vloni jsem ho plošně vysadil na ovoce. Tak případné ostříhané výhony budu dávat k jahodám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 13.3.2015 9:25

To se mi zda dobry napad (davat ostrihane vyhony k jahodam). Jake mnozstvi T. pyri jste koupil a kolik to stalo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika