Poraďte prosím osvědčené převislé jahody



Stránky: 1,  2   
host - 35.170 (?) 
28.2.2010 19:57, zobrazeno: 23890x

Dobrý večer,

ráda bych si na jaře pořídila převislé jahody, které hodně plodí. Mohli by jste poradit, které odrůdy jsou v praxi osvědčené? Pročítala jsem na internetu různé odrůdy a o některých jsem se pak v článcích dočítala, že málo plodily, moc nenarostly,...Mohli by jste poradit z vlastní zkušenosti s kterými jste spokojení? Děkuji. Terka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 235.249 (?), 1.3.2010 2:28

Žádné, jahody nejsou pnoucí rostlina, rostou na zemi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 35.170 (?), 2.3.2010 0:47

Dooručuji si nejdřív pořádně pročíst dotaz. Já nepsala o pnoucích jahodách, ale PŘEVISLÝCH  Vím, že pnoucí jahody je blbost. A nebo jde spíš o slovíčkaření. Jde tam o dlouhé šlahouny, které se dají vyvazovat. Ale sami se samozřejmě nepnou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 235.249 (?), 2.3.2010 0:52

Není to slovíčkaření. Jakékoli pnoucí nebo převislé jahody jsou nesmysly vymyšlené marketingem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 2.3.2010 8:05
Jestli jste někdy pěstovala jahody tak určitě víte jak se chová rostlina. Začne rodit a vyhání šlahouny. Pokud je necháte růst tak se s nimi za chvíli nedomluvíte. Odebírám první rostliny na šlahounech pokud potřebuji obnovit (max. po třech letech) nebo založit nový porost. Pokud by jste šlahouny nechala tak začnou kořenit, rodit a nastane otázka. Kam zasadit šlahouny visící z květináče? Do dalšího květináče? Nebo do toho samého?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 35.170 (?), 3.3.2010 17:27

Děkuji za radu. Já si nemohu zasadit jahody na zahradu a tak bych ráda alespoň pro chuť, pro děti zasadila nějaké jahody do 2-3 závěsných nádob. Stačí si tedy koupit jakoukoliv sazeničku? A pokud převislé jahody neexistují (proč je tak tedy nazývají i zahradní centra-nemyslím ty katalogová!) tak je z praxe rozdíl mezi "normálníma" jahodama a stále plodícíma jahodama? Předem děkuji. Terka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 3.3.2010 17:55
Pokud zasadíte jahodu do květináče časem vyžene šlahouny na kterých se budou vytvářet další rostlinky a ty budou viset (pokud se dostanou mimo květináč) volně dolů, začnou kvést a plodit. Zároveň však bude každá tato rostlinka vytvářet kořínky a bude chtít zakořenit, bude matečnou rostlinu vysilovat. U rostlin ve volné půdě tyto odnože odstraňujeme. "Stáleplodící" odrůdy plodí od jara do podzimu, bohužel jejich plody nedosahují kvalit "normálních" jahod. Pokud chcete jahody do květináčů zvolte stáleplodící odrůdy pro delší období sklizně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Eva Kaš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 209.6 (?), 3.3.2010 18:07

Dejte do vyhedávání tady na zahradě převislé jahody a objeví se Vám příspěvky, nejlepší jsem našla na vláknu jahody popínavé od hosta...124.75 z 6.12.2009.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 191.158 (?), 1.3.2010 8:26
Hlavně nevěřte těm barevným fotomontážím.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.15 (?), 3.3.2010 18:54

Jo, jednou jsem převislé stáleplodící jahody koupil. Měli s bílími květy a s růžovými květy. Ty růžové (2) nám chcíply a ty bílé rodily málo a chuť nic moc. Jméno odrůdy nebylo uvedeno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika