Pěstujete muchovník?



host - 68.110 (?) 
22.9.2018 8:07, zobrazeno: 6778x

Jaké máte druhy a jak jste spokojení s plodností a chutí? Máte je v kyselé nebo normální půdě? Dočítám se různé protichůdné informace. Díky předem za vaše zkušenosti.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 22.9.2018 8:41

S chutí jsem spokojen, rostou v normální půdě. Plodnost je dobrá, v některých letech ovšem většinu plodů sežerou kosi. Jetos ne, plody  - zřejmě díky záplavě třešní -  ptáky nezajímaly. Mám 3 odrůdy lišící se plodností, sladkostí a dobou zrání. Názvy ale nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.215 (?), 22.9.2018 12:11

Mám A.lamarckii, je chutný, aromatický, i když střapečky plodů jsou řidší než u odrůd A.alnifolia. Část se sní přímo z keře "oďobáváním", část mrazím a část zavařuji. Půda normální, muchovníky nepotřebují kyselou. V době růstu bobulí chce párkrát zalít, jinak je nenáročný. Kosákům chutná zvláště zpočátku dozrávání, na keř věším CD-zabírá to.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 98.95 (?), 23.9.2018 7:01
Prosím o radu.mam roubovaný cca 15cm od země muchovník včera koupený, má výhony asi 1m. Mám ho sestrihnout nebo ho nechat.ma ty výhony asi 3.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 213.6 (?), 23.9.2018 8:17

My máme na zahradě dva muchovníky.Ten první s tmavě modrými plody v malých hroznech plodí brzy, pak jsme přikoupili další,  jeho plody jsou na dlouhých stopkách spíše tmavě červené, plodí později,  je sladší.  Ani u jednoho nevím odrůdu. Zatím co toho prvního se ptáci ani nevšimnou, z druhého muchovnku na nás nezbude ani kulička.  Poznají kdy je pro ně správně k jídlu a většinou do rána na něm není ani kulička.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.215 (?), 23.9.2018 12:29

A.alnifolia má hustší hrozníčky, A.lamarckii má dlouhé stopky u plodů. Ale u nás v HK plodí dřív A.lamarckii, než A.alnifolia, přitom oba jsou na plném slunci, což je obráceně, než u vás. A.lamarckii mi ptáci chtějí oďobávat od tmavě červeného zbarvení (výše jsem psala, že kvůli tomu věším na keř CD), ale barví se také až do tmavě fialové barvy. Sousedce A.alnifolia nechávají na pokoji.                          Lída           

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 182.44 (?), 24.9.2018 7:56

Ja mám A. lamarckii, pestujem ho ako stromčekový tvar. Minulý rok prvú úrodu obrali vtáci, tento rok už my. Je to prvé ovocie, ktoré zbieram. Muchovník nevyžaduje žiadnu špeciálnu starostlivosť, nepotrebuje ani kyslú pôdu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (292) - 5.254 (?), 24.9.2018 8:44

Letošní úroda mého muchovníku, jedná se asi o základní odrůdu, mám ho na místě asi 20 let, přesně už nepamatuji.Plody jsou velmi chutné.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
dhav - (7) - 96.237 (?), 19.6.2019 15:59

Dobrý den, prosím o radu. Omlouvám se, nenašla jsem vhodnější místo kam můj dotaz vložit. Na podzim mi zahradník zasadil Muchovník Ballerinu... strom krásně zimu přežil, na jaře krásně kvetl a nyní už má i první borůvky. Minulý týden jsem si všimla, že je strom jakoby unavený, zvadlý a cca po 4 dnech už začínají i žloutnou listy. Odkryla jsem kůru a zjistila, že strom je ohromně přelitý. My ho nezaléváme, ale podloží je jílovité a pozemek mísně svažitý a pravděpodobně se ke stromu stahuje voda od okolních rostlin. Přabytečnou vodu manžel vysál cca 20 litrů a udělala jsem do půdy několik hlubokých děr aby vody vyschla. 1)Dá se ještě udělat něco co by zabránilo stahování vody ke stromu? Bohužel drenáž už není kam vyvéct. 2) Myslíte, že má strom ještě šanci se vzpamatovat?Všude píšou jak je muchovník odolný...

je divné, že začal chřadnout až teď co má plody... možná se k němu stahuje i spodní voda, nejsem si vědoma, že bych okolní rostliny přelívala a vše zasazené okolo stromu roste a kvete krásně.

Děkuji za názory

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika