Pěstování lesních jahod na zahradě



lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 120.236 (?)
31.7.2010 21:45

Já je měla na záhoně a byly opravdu jak plevel, navíc nekvetly, asi se jim nelíbila přílišná péče, hnojení ostatních kytek atd. Te´d je mám různě u plotu, kde mi nevadí, ale musím je krotit. Ty v polostínu plodí celé léto, ve stínu málo

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 0.10 (?), 25.7.2010 9:19, zobrazeno: 35059x

Dobrý den, máte někdo zkušenosti s pěstováním lesních jahod na zahradě? Kam je umístit, do stínu nebo na sluníčko, na fólii nebo rovnou do záhonku? Koukala jsem v lese, že už pouští odnože, tak že bych si nějakou vzala a měla kousek lesa i doma. Děkuji. Eva

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 22.243 (?), 25.7.2010 15:09

Moje zkušenost je velmi obdobná jako u jahod velkoplodých, zahradních. Přiznám se, že jsem je nezkoušel pěstovat na textilii, protože se mi dost stávalo (u velkoplodých), že horkem se doslova upekly, takže je mám volně na záhonku a s nějakým tím pletím se smířím, ale pěstovat na zahradě je lze. Co do výběru stanoviště, lesní jahody jsou dost nenáročné, takže od sluníčka až po polostín vám porostou bez problémů. Půda by měla být samozřejmě kyselejší, jahodníky snesou i velmi kyselou půdu, humóznější a přiměřeně vlhká. Na jílu vám neporostou. Co bych si z lesa nepřenášel jsou lesní borůvky, ty se ujímají a na zahradě prosperují horkotěžko, jahodník s tím problém nemá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 146.135 (?), 25.7.2010 16:08

Mám je také na zahradě, daří se jim v trávě a pod stromy. Na záhon jsem to nezkoušela, myslím si, že se jim tam moc dařit nebude. Vysadila jsem si na malý záhon jahody Rujana.  Péťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 120.236 (?), 31.7.2010 21:45

Já je měla na záhoně a byly opravdu jak plevel, navíc nekvetly, asi se jim nelíbila přílišná péče, hnojení ostatních kytek atd. Te´d je mám různě u plotu, kde mi nevadí, ale musím je krotit. Ty v polostínu plodí celé léto, ve stínu málo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 50.2 (?), 30.7.2010 15:37

Tak známá má zasazeny vedle skleníku vedle delší strany a plodí pěkně a bohatě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 121.162 (?), 31.7.2010 21:39
Porostou skoro všude mimo močálu a na zahradě se chovají jako luxusní plevel.Vysadíte jednu jahodu a za sezónu máte džungli.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 218.17 (?), 28.6.2011 13:43
mám doma od lonska jednu novinku co me poslali z turnova a ta chutná přesně jak lesní jahoda akorát jsou to klasické jahody a docela dost velké..jen ted nemužu najit co je to za odrudu...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 47.208 (?), 28.6.2011 15:11

Škoda, že nevíte o jakou odrůdu se jedná... :-(Nešlo by to dohledat? Mittw.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 104.248 (?), 16.6.2016 23:22

Karmen – česká odrůda s velkými plody taštičkovitého tvaru, tmavě červené, lesklé barvy. Dužnina je tmavě červená, šťavnatá s dutinkou. Chuť je velmi sladká a aromatická po lesních jahodách. Odrůda má velkou plodnost a je odolná vůči chorobám. Je jednou z nejchutnějších odrůd.

Podle meho toto bude ta odruda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika