Padlí



host - 65.144 (?)
5.1.2015 8:50

botrytída(Botrytis cinerea),šedá hniloba... napada (nejen u jahod) pouze plody, zatimco padli napada listy a u citlivejsich odrud i plody (a napadeni vypada jinak).

Hnědnutí okrajů listů jahodníku... muze se jednat o fyziologickou poruchu -Okrajová spála listů - zpusobenou prehnojenim.

kan. boruvky - listy už byli celé - zbarvené chorobou - takové jako fialové... bez fotogafie tezko odhadovat. Podle mne takovy siroky rozsah napadeni nebude zpusoben jen padlim. J.R.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 4.1.2015 17:42

Šedý povlak na jahodách není padlí(moučnatka), ale zřejmě botrytída(Botrytis cinerea),šedá hniloba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.192 (?), 4.1.2015 17:38 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.192 (?), 4.1.2015 17:35

toto odpověď nechápu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.192 (?), 4.1.2015 17:34

Výnos mám výbrorný, spíše nestíhám sklízet ;)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 5.1.2015 8:50

botrytída(Botrytis cinerea),šedá hniloba... napada (nejen u jahod) pouze plody, zatimco padli napada listy a u citlivejsich odrud i plody (a napadeni vypada jinak).

Hnědnutí okrajů listů jahodníku... muze se jednat o fyziologickou poruchu -Okrajová spála listů - zpusobenou prehnojenim.

kan. boruvky - listy už byli celé - zbarvené chorobou - takové jako fialové... bez fotogafie tezko odhadovat. Podle mne takovy siroky rozsah napadeni nebude zpusoben jen padlim. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 5.1.2015 21:24

...paní psala, že fest pohnojila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 6.1.2015 10:19

Původní neúrodná půda byla do hloubky na rýč vyndána a plně nahrazená 5ĺet uleželým kravským hnojem ... tak to nebyl dobry napad (nevim, zda z nejakeho TV poradu). Mnohem lepsi by bylo ulezely (zkompostovany) hnuj zaryt a promichat se stavajici zeminou (a v mensi davce nez je vrstva na vysku ryce). Prehnojeni (dusikem) podporuje vyskyt padli, takze to bude zrejme hlavni pricina masivniho vyskytu padli. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.192 (?), 8.1.2015 12:58

Bohuže půu terou bych mohla prohnojit ze nemám (z 90% břidlice). Záhon je 3x11metrů, tak je nereálné získat půdu. Hnůj byl za odvoz. Letos jsem stromky podsypala štěpkou. Uvidím co mi stromky a keře po postřiku provedou. ještě mám na zahradě na broskvích kadeřavos, ty stříknu postřikem proti kadeřavostit. Jestli se postřiky nezbavím chorob, nafotím a opět se poradím. Jen stále NEVÍM, v kterém měsíci to proti tomu padlí mám asi tak stříknout, či podle čeho poznám, že nadešel ten správný čas. Olí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 8.1.2015 15:17

Kazdopadne minimalne 1 sezonu neprihnojujte zadnym hnojivem s obsahem dusiku (N), jenom pripadne hnojiva obsahujici PK nebo Mg (fosfor, draslik, horcik). Do ceho jste vlastne vysazela ty kanadske boruvky? Vyhledejte si udaje k pripravkum Topas a Zato. Postrik se ma provadet bud podle priznaku (nutno umet rozeznat) nebo preventivne tj. predem.

S tak rozsahlim napadenim zkusenosti nemam a neni uplne jiste, ze vse je padli. U americkeho padli angrestoveho se uvadi - V oblastech s pravidelným výskytem tohoto padlí provádíme první ošetření angreštu již před květem. Základní ošetření je však po odkvětu, kdy podle podmínek ošetřujeme dvakrát až třikrát v intervalech 5 až 10 dní. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 8.1.2015 17:33

Tazatelko, sdělte světelné podmínky, orientaci pozemku, plot je plný, pro světlo a vzduch prostupný, nebo porostlý atd.? S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika