Nemoc maliníku



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?) 
27.6.2016 21:47

No, já nevím, ty fotky se mi moc nepovedly, ale hálky na těch prutech nejsou. Jen na 1. fotce to tak zdánlivě vypadá. Zejména na 3. a 4. fotce je ale vidět podélné zduření pletiv v délce desítek cm. Nikde jsem nic podobného na malinách neviděl a ani jinde na fotkách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 157.239 (?), 27.6.2016 22:09

Jistě jsou i jiná vysvětlení-mechanické poškození zahr.nářadím, požerky v mladosti, odření a následné jizevnaté hojení po vyválení různých prasatcheeky, působení mrazu, či slunce žár v háklivém růstovém období, houby..., ale já sázím na první dobrou-mořenulaugh! Umí se fofrem namnožit, skoro jako v těstě droždí.  Už je zase v letošních nových výhonech, zítra proběhnu svých 5metrů maliniště a udělám čistku, naštěstí je prutů nadbytek, úrodička je a bude dostatečná-min.pro tři lidicheeky. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.40 (?), 27.6.2016 22:14

Tie fotky nie sú príliš prehľadné, ale myslím si že príčinou sú larvy Krasoňa ostružinového (Agrilus aurichalceus). Ak by išlo o tohto škodcu, tak všetky postihnuté výhonky treba dôkladne odstrániť a spáliť. Skúste chorý výhonok rozrezať pozdĺžne po celej dĺžke, ale nie ten ktorý je už úplne suchý, ale taký ktorý len začína javiť známky postihnutia. Ak v ňom nájdete larvu, tak je diagnóza jasná.    IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 29.6.2016 17:10

Děkuji vám za názory. Dnes jsem konečně mohl udělat lepší fotky, několik prutů jsem odstříhl, jeden podélně rozřízl. Předem děkuji za pomoc, co to je.





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika