Nemoc maliníku



Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?)
27.6.2016 21:47

No, já nevím, ty fotky se mi moc nepovedly, ale hálky na těch prutech nejsou. Jen na 1. fotce to tak zdánlivě vypadá. Zejména na 3. a 4. fotce je ale vidět podélné zduření pletiv v délce desítek cm. Nikde jsem nic podobného na malinách neviděl a ani jinde na fotkách.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 27.6.2016 21:47

No, já nevím, ty fotky se mi moc nepovedly, ale hálky na těch prutech nejsou. Jen na 1. fotce to tak zdánlivě vypadá. Zejména na 3. a 4. fotce je ale vidět podélné zduření pletiv v délce desítek cm. Nikde jsem nic podobného na malinách neviděl a ani jinde na fotkách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 27.6.2016 22:09

Jistě jsou i jiná vysvětlení-mechanické poškození zahr.nářadím, požerky v mladosti, odření a následné jizevnaté hojení po vyválení různých prasatcheeky, působení mrazu, či slunce žár v háklivém růstovém období, houby..., ale já sázím na první dobrou-mořenulaugh! Umí se fofrem namnožit, skoro jako v těstě droždí.  Už je zase v letošních nových výhonech, zítra proběhnu svých 5metrů maliniště a udělám čistku, naštěstí je prutů nadbytek, úrodička je a bude dostatečná-min.pro tři lidicheeky. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.40 (?), 27.6.2016 22:14

Tie fotky nie sú príliš prehľadné, ale myslím si že príčinou sú larvy Krasoňa ostružinového (Agrilus aurichalceus). Ak by išlo o tohto škodcu, tak všetky postihnuté výhonky treba dôkladne odstrániť a spáliť. Skúste chorý výhonok rozrezať pozdĺžne po celej dĺžke, ale nie ten ktorý je už úplne suchý, ale taký ktorý len začína javiť známky postihnutia. Ak v ňom nájdete larvu, tak je diagnóza jasná.    IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 29.6.2016 17:10

Děkuji vám za názory. Dnes jsem konečně mohl udělat lepší fotky, několik prutů jsem odstříhl, jeden podélně rozřízl. Předem děkuji za pomoc, co to je.





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika