Muchovník nerodí



Stránky: 1,  2,  3   
host - 121.190 (?) 
28.4.2022 19:22, zobrazeno: 4263x

Dobrý deň, chcem sa opýtať, či je bežné, že muchovník niektoré roky nerodí. Rodil hneď prvý rok po vysadení, tiež druhý rok pekne rodil. Teraz je tretí rok, čo sme ho kúpili a vôbec ani nekvitne. Tiež ani veľmi nerastie. Pritom zima bola na naše pomery mierna. Je to odroda Ballerina. Pýtam sa, lebo všade čítam, že je veľmi nenáročný a hojne a pravidelne rodí, tak som prekvapená, prečo tento rok nemá ani jeden kvet. Je vysadený pri východnej stene. Ďakujem za rady. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.199 (?), 28.4.2022 21:27

Přihnojíte ho sem tam? Jestli se nevysílil, když měl hned plody. Mám sice obyčejný A.lamarckii, plodil poprvé až třetí rok, ale teď vypadá viz foto.           Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 121.190 (?), 30.4.2022 8:30

Dala som k nemu hrsť cereritu minulú jar, asi to bolo málo. Nechcela som ho veľmi hnojiť, lebo som sa dočítala, že nepotrebuje veľmi hnojenie. Tiež ma to napadlo ako najviac pravdepodobné, že sa vyčerpal, lebo minulý rok rodil veľa. Prikladám fotku ako kvitol minulý rok. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.196 (?), 30.4.2022 12:21

Přihnojil bych i jahodníky-pokud v okolí muchovníku ještě jsou-on by se s nimi o výživu podělil a třeba ještě letos, koncem jara nakvete. Důležité je, že víte, že plodit umí, tak snad nabere síly a narok se polepšíwink, SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 121.190 (?), 30.4.2022 20:56

Ďakujem za rady. Jahody som odstránila v okolí cca 50 cm okolo a tiež som ich zahnojila. Tak dufam, že si oddychne a najneskôr o rok zase zarodí. Je pre mňa novinka, že by mohol ešte neskôr na jar zakvitnúť, to by bolo super. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.199 (?), 30.4.2022 21:47

On skutečně moc hnojit nepotřebuje, ale spíš až jako větší keř, až bude mít dostatečně vyvinutý větší kořenový bal. Jako malý přece jen dodání nějakých živin potřebuje. Také záleží na zemině. U nás třeba je za léta obdělávání vytvořená vrstva půdy, ale zhruba od hloubky 30cm je už jen čistý jemný písek. Takže já mu s ohledem na to každé jaro na cca 1m2 plochy koruny menší hrst Cereritu přihodím,           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 91.196 (?), 1.5.2022 8:18

Je to podobné jako s miminky-taky potřebují více péče. Tady řešená rostlina nebyla bržděna v plození, proto bylo a je vhodné jí víc podstrojovat. Granule hnojiva nejsou špatně, ale nesmí se zapomínat na zálivku, obzvlášť tehdy, když je pěstěnec pod přesahem střechy nebo u prohřáté stěny. Já obecně raději-pokud chci dopřát výživu ihned volím tekutá hnojiv, nebo ta krystalická. Komposty a substráty téměř vždy, i několikrát za sezonu.SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.190 (?), 1.5.2022 15:43

Je to pekné prirovnanie, budem sa teda o miminko poriadne starať a uvidím, či sa mi podarí dosiahnuť pravidelnú plodnosť, či bude mať tendenciu k striedavej rodivosti. Lebo pretrhávať kvety sa mi velmi nechce. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 1.5.2022 18:23

Řešíte zbytečnosti. Něco otrháte, něco ožerou ptáci, zbytek zaschne a opadá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.190 (?), 1.5.2022 22:57

Zrejme ste si neprečítali o čom je táto diskusia, súdiac podľa vášho komentára. Je o tom, že muchovník vôbec tento rok nekvitne, teda ani nebude rodiť a mám záujem mu pomôcť k tomu, aby rodil každý rok, nie jeden rok veľa a ďalší rok nič. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika