Množení Meruzalky



Efs - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (95) - 38.5 (?)
26.4.2018 21:03

Nechal bych je včil zakořenit a rouboval bych v červnu, nazeleno, když nové výhonky začínají tuhnout. To se mi osvědčilo. Angrešty roubuji do rozštěpu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 147.46 (?), 16.2.2018 19:15

K tomu, abyste to pochopil, je si to nutné číst pomalu, slovovo od slova a dávat si to do souvislostí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 17.2.2018 18:48

Myslím, že jsem pochopil smysl dotazu v tomto vlákně a také text knihy. Na dotaz jsem odpověděl, že se roub (stromkový rybíz nebo angrešt) na prutu bez kořenů založeném 2 týdny v písku nechytne. Připustil jsem také, že to třeba někdo umí (se stimulátorem, spodním ohřevem apod.). To tedy já neumím a asi nejsem sám. V žádném případě nezpochybňuji odzkoušené postupy v knize. Nejsem si jist, zda se vaše námitka týká zakořeňování špatně zakořeňujících angreštů a rybízů (netýká se dotazu). Aby ostatní mohli sledovat, o čem je řeč, připojuji obrázky, které ilustrují text knihy.

Podnožové řízky založené před 3 měsíci
Podnožové řízky založené před 3 měsíci
Naroubované řízky
Naroubované řízky
Roubovance založené v písku
Roubovance založené v písku
Naroubované řízky květen 2018
Naroubované řízky květen 2018
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Efs - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (95) - 38.5 (?), 26.4.2018 21:03

Nechal bych je včil zakořenit a rouboval bych v červnu, nazeleno, když nové výhonky začínají tuhnout. To se mi osvědčilo. Angrešty roubuji do rozštěpu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
robo27 - (30) - 68.181 (?), 15.5.2018 19:53

Zdravím

Chápem to správne takto?

1. Ja som si odstrihol z podnoče egreša prút asi meruzalky a tento som nechal zakoreniť, toto som urobil len preto aby som mal zdrojovú rastlinu meruzalky.

2. Následne z tejto meruzalky si nastrihám krátke odrezky a tie rovnako ako v prvom prípade napichám do zeme a nechaám zakoreniť. Do tohto zakoreneného na jar zaštepím požadovanú odrodu egreša, ríbezle a podobne.

Prosím Vás ale ako dosiahnem by mi tá meruzalka narástla len 1 vysoký prút? Keby to bolo aspoň 1m vysoké... Mne tá meruzalka z bodu 1 teraz po celom 1 roku je vysoká asi len pol metra...

ďakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 15.5.2018 20:18

Dobře zakořeněná meruzalka se může na jaře ustřihnout u země a do konce srpna bude mít nový výhon delší než 1m (výživa+voda). Nesmí se nechat větvit. Kdysi jsem ustřihl starý angrešt a za půl roku mi z něj vyrostlo 12 mladých podnoží nad 1m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
StankaO - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (193) - 111.249 (?), 25.3.2023 10:14
A v srpnu potom mohu na ten pár měsíců starý výhon meruzalky roubovat?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1733) - 168.103 (?), 25.3.2023 10:21

roubovat až příští rok na jaře kopulací nebo do rozštěpu. Pokud stihne odkopek dobře zakořenit. Nebo je i možnost na dostatečně dlouhý výhon meruzalky, který vyrostl u původního stromkového angreštu nebo rybízu napřed naroubovat a až se roub na meruzalce ujme, následující jaro oddělit. Roubovat je ale třeba poměrně brzy, v únoru. Samozřejmě můžete zkusit i výše popsané roubování zazelena, s tím ale já zkušenost nemám, vystačím si s mým popsaným způsobem. W.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika