Množení Meruzalky



host - 147.46 (?)
16.2.2018 19:15

K tomu, abyste to pochopil, je si to nutné číst pomalu, slovovo od slova a dávat si to do souvislostí

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 147.46 (?), 16.2.2018 19:15

K tomu, abyste to pochopil, je si to nutné číst pomalu, slovovo od slova a dávat si to do souvislostí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 17.2.2018 18:48

Myslím, že jsem pochopil smysl dotazu v tomto vlákně a také text knihy. Na dotaz jsem odpověděl, že se roub (stromkový rybíz nebo angrešt) na prutu bez kořenů založeném 2 týdny v písku nechytne. Připustil jsem také, že to třeba někdo umí (se stimulátorem, spodním ohřevem apod.). To tedy já neumím a asi nejsem sám. V žádném případě nezpochybňuji odzkoušené postupy v knize. Nejsem si jist, zda se vaše námitka týká zakořeňování špatně zakořeňujících angreštů a rybízů (netýká se dotazu). Aby ostatní mohli sledovat, o čem je řeč, připojuji obrázky, které ilustrují text knihy.

Podnožové řízky založené před 3 měsíci
Podnožové řízky založené před 3 měsíci
Naroubované řízky
Naroubované řízky
Roubovance založené v písku
Roubovance založené v písku
Naroubované řízky květen 2018
Naroubované řízky květen 2018
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Efs - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (95) - 38.5 (?), 26.4.2018 21:03

Nechal bych je včil zakořenit a rouboval bych v červnu, nazeleno, když nové výhonky začínají tuhnout. To se mi osvědčilo. Angrešty roubuji do rozštěpu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
robo27 - (30) - 68.181 (?), 15.5.2018 19:53

Zdravím

Chápem to správne takto?

1. Ja som si odstrihol z podnoče egreša prút asi meruzalky a tento som nechal zakoreniť, toto som urobil len preto aby som mal zdrojovú rastlinu meruzalky.

2. Následne z tejto meruzalky si nastrihám krátke odrezky a tie rovnako ako v prvom prípade napichám do zeme a nechaám zakoreniť. Do tohto zakoreneného na jar zaštepím požadovanú odrodu egreša, ríbezle a podobne.

Prosím Vás ale ako dosiahnem by mi tá meruzalka narástla len 1 vysoký prút? Keby to bolo aspoň 1m vysoké... Mne tá meruzalka z bodu 1 teraz po celom 1 roku je vysoká asi len pol metra...

ďakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 15.5.2018 20:18

Dobře zakořeněná meruzalka se může na jaře ustřihnout u země a do konce srpna bude mít nový výhon delší než 1m (výživa+voda). Nesmí se nechat větvit. Kdysi jsem ustřihl starý angrešt a za půl roku mi z něj vyrostlo 12 mladých podnoží nad 1m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
StankaO - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (193) - 111.249 (?), 25.3.2023 10:14
A v srpnu potom mohu na ten pár měsíců starý výhon meruzalky roubovat?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1741) - 168.103 (?), 25.3.2023 10:21

roubovat až příští rok na jaře kopulací nebo do rozštěpu. Pokud stihne odkopek dobře zakořenit. Nebo je i možnost na dostatečně dlouhý výhon meruzalky, který vyrostl u původního stromkového angreštu nebo rybízu napřed naroubovat a až se roub na meruzalce ujme, následující jaro oddělit. Roubovat je ale třeba poměrně brzy, v únoru. Samozřejmě můžete zkusit i výše popsané roubování zazelena, s tím ale já zkušenost nemám, vystačím si s mým popsaným způsobem. W.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika