Množení borůvek - jak?



host - 128.37 (?)
6.9.2016 10:37
S mnozenim hrizenim mam taky spatne zkusenosti.Nepusti koreny ani po roce a to jsem ji oddeloval postupne. Odrezaval jsem ji milimetr p milimetru az byla spojena matecni rostlinu jen za "vlasek".
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
host - 108.66 (?), 24.4.2012 12:14

Já jsem po čtyřech letech vyrýpla celou - skoro už metrovou borůvku a rozdělila ji nůžkama na tři. Mám jich víc, tak mě nemrzí, že letos bude málo plodit. S těmi zahrnutými výhony se mi nedařilo borůvky množil. I po roku a půl - od podzimu do léta byl prut zatížený a v hlíně, měl výhony, ale když jsem ho nakonec oddělila od mateční rostliny, tak mi usch a kořeny stejně neměl i po takové době. Spíš se mi osvědčilo buď rostlinu celou vykopat a rozdělit na menší nebo odhrábnout hlínu a část rostliny s kořenem odstřihnout a zasadit. A je dobré oddělit hlínu od rašeliny igelitem a zasadit ji nejlépe na místo, kde máte sud s dešťovkou. Chce hóóódně vody :-), ale těch dobrých borůůůvek :-)))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 128.37 (?), 6.9.2016 10:37
S mnozenim hrizenim mam taky spatne zkusenosti.Nepusti koreny ani po roce a to jsem ji oddeloval postupne. Odrezaval jsem ji milimetr p milimetru az byla spojena matecni rostlinu jen za "vlasek".
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 4.146 (?), 9.5.2018 15:48

A co když ten les vlastním?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika