maliny, ostružiny



host - 136.16 (?)
16.9.2008 13:46

Myslel jsem si, že po odplození dvouleté dřevo uschne a proto se tyto výhony odstřihují???Jak mohu zapěstovat kmen?Pepík

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 185.106 (?), 24.8.2008 19:07, zobrazeno: 55064x

Dobrý den, prosím o radu. Mám na jaře vysázeny maliník a ostružiník, mají dlouhé šlahouny. Prosím o radu, zda na zimu ostříhat a na jakou délku a jestli nějak ochránit před mrazem.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 233.142 (?), 31.8.2008 5:56

Mam (okrem ineho) niekolko rocnu ostruzinu. Nestrihajte tie slahouny, v dalsej sezone zarodia.

Ale mam iny problem - zarodia a ked sa uz chystam zberat plody, tak uschnu. Preco? Minuly rok bol velmi horuci a suchy jul/cervenec, no dobre. Ale tento rok bol teplotne priemerny a zrazkovo nadpriemerny, tak preco tie bobule uschli?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 31.8.2008 9:38

Ostružiny i maliny plodí jen na dvouletých výhonech. Ostružiny je vhodné na podzim prořezat, odstranit suché části a zredukovat boční výhony, které rostlinu zbytečně vysilují. Ostatní zkrátit o třetinu. Je třeba odstraňovat i divoké pruty, které vyhnaly vedle hlavní rostliny.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vili - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 57.182 (?), 2.9.2008 9:14

Ostružina se udržuje střihem jako víno. To je hlavní podstata dobré úrody. Proto nebojte se ostružinu dokonale oholit, kolem kmene.Ostružina vyžaduje též dostatek vláhy, pro její mohutné olistnění. Ani stín ji nikterak nevadí, jak máte možnost vidět na foto.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
os 3
os 3
os 4
os 4
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 2.9.2008 11:41

Já mám teda ostružiny bez kmene, odplozené výhony odstraňuji u země. Podobně jako u malin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vili - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 57.182 (?), 3.9.2008 9:45

To není nejlepší řešení, ostružina se pěstuje jako víno. Hlavní kmen může být poměrně dosti dlouhý. Jen tak lze docílit mohutrnou úrodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 91.57 (?), 5.9.2008 0:26

Mám taktéž ostružiny (Thornfree) bez kmene, nikdy jsem u ostružin o pěstování z kmene ani neslyšela. Odplozené výhony stříhám u země a nové jsou obalené postranními větvičkami s bohatou násadou plodů. Na těch fotkách mi připadá, že jsou plody hlavně na koncích šlahounů a jinak jen jednotlivé...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 136.16 (?), 16.9.2008 13:46

Myslel jsem si, že po odplození dvouleté dřevo uschne a proto se tyto výhony odstřihují???Jak mohu zapěstovat kmen?Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 0.241 (?), 24.10.2010 12:47

Dobrý den,

mám dotaz ohledně maliny - loni jsem ji vysadila jako malý proutek, letos jsme měli první malou úrodu začátkem léta, pruty jsem nestříhala a opakovaně plodí od konce srpna až do teď (konec října - dva měsíce!) a to plodí na loňských výhonech i na nových letošních. Mám tyto odplozené šlanouny všechny ostříhat? to by ale žádný nový nezbyl na nový rok a nevím jestli by měla příští rok na čem plodit. Prosím poradit, jestli ostříhat nebo raději nechat do jara. Děkuji

KM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.18 (?), 24.10.2010 13:58

Zřejmě to máte stáleplodící odrůdu. Letos ostříhejte ty loňské, měly by i začít zasychat. Příští rok vám budou plodit letošní výhony a výhony nově vyrostlé. Většinou se stáleplodící maliníky komplet ostříhají na jaře (aby se nemusely přebírat pruty), ale pak je sklizeň později až na nově narostlých výhonech. Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika